Prezydent Syrii odwiedził Emiraty

Opublikowano: 19.03.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 831

Normalizacja stosunków Syryjskiej Republiki Arabskiej z innymi państwami Bliskiego Wschodu zaczyna przyspieszać. Syryjski prezydent Baszar al-Assad odwiedził właśnie Zjednoczone Emiraty Arabskie, rozmawiając w nich o dalszej współpracy obu państw. Emiraty opowiedziały się dodatkowo za wycofaniem z Syrii wszystkich obcych sił, które przebywają w niej bez zgody rządu w Damaszku.

Al-Assad po przybyciu do Emiratów rozmawiał z Mohammadem bin Zaid Al Nahyanem, księciem koronnym Abu Zabi i zastępcą dowódcy emirackich sił zbrojnych, a także z Mohammedem bin Rashid Al- Maktoumem, wiceprezydentem ZEA i premierem tego kraju. Na lotnisku w Dubaju powitał go z kolei wicepremier i prezydencki minister Mansour bin Zayed Al Nahyan.

Rozmowy polityków dotyczyły ogólnych zagadnień syryjsko-emirackiej współpracy. A także perspektyw poszerzenia dwustronnej współpracy w zakresie gospodarki, inwestycji i handlu. Poza tym Syria uważana jest przez Emiraty za „podstawowy filar arabskiego bezpieczeństwa”, dlatego ZEA wspierają integralność terytorialną państwa syryjskiego.

W związku z powyższym Zaid Al Nahyan wprost opowiedział się za wycofaniem z Syrii wszystkich obcych sił, które stacjonują w tym kraju bezprawnie. Warto przypomnieć, że obecnie bez zgody rządu w Damaszku na syryjskim terytorium znajdują się wojska Turcji i Stanów Zjednoczonych.

Syryjski prezydent pochwalił z kolei ZEA za ich dużą rolę w ramach zrównoważonej polityki, prowadzonej przez nie na arenie międzynarodowej. Al-Assad dodał, że obecnie świat znajduje się w czasie dużych przemian i wchodzi w okres niestabilności, dlatego współpraca państw arabskich musi chronić przed nimi region.

Była to pierwsza wizyta al-Assada w świecie arabskim od wybuchu wojny domowej w Syrii w 2011 roku.

Na podstawie: Sana.sy/en, Thenationalnews.com
Źródło: Autonom.pl

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.