Prezydent Senegalu chce niepodległości Papui Zachodniej

Opublikowano: 21.01.2011 | Kategorie: Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 212

SENEGAL. Prezydent Senegalu, Abdoulaye Wade stał się pierwszym afrykańskim przywódcą, który publicznie upomniał się o niepodległość Papui Zachodniej.

Podczas grudniowej konferencji, która odbyła się pod koniec 2010 roku w stolicy kraju Dakarze, Abdoulaye Wade spotkał się z Bennym Wendą, działaczem na rzecz niepodległości Papui Zachodniej, który otrzymał azyl polityczny w Wielkiej Brytanii w 2003 roku.

Przed wystąpieniem prezydenta Senegalu, Benny Wenda mówił o sytuacji w Papui Zachodniej oraz o walce o niepodległość toczoną przez rodowitych mieszkańców tego kraju. Po przemowie Wenda przekazał tradycyjne papuaskie nakrycie głowy, prezydentowi Senegalu.

Abdoulaye Wade zwracając się do publiczności, wezwał wszystkie narody Afryki do zwrócenia uwagi na problem Papui Zachodniej oraz zastanowienia się nad tym co mogą zrobić aby jej pomóc. Senegalski prezydent swój apel podkreślił stwierdzeniem, iż „Papua Zachodnia jest problemem dla wszystkich czarnych Afrykanów”.

Opracowanie: Damian Żuchowski
Dla “Wolnych Mediów”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o