Prezydent Rzeszowa nie chce pomnika ofiar Wołynia

Opublikowano: 27.01.2016 | Kategorie: Historia, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 8

Prezydent Rzeszowa nie wyraził zainteresowania budową pomnika ofiar Rzezi Wołyńskiej – informuje portal SuperNowości24. “Jeżeli wiadomość ta potwierdzi się, to będzie to duży szok tak dla rodzin ofiar UPA, jak i dla całego społeczeństwa, które doskonale pamięta wszystko to, co działa się w rożnych częściach podkarpackiego województwa” – pisze ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski odnosząc się do sprawy.

Ks. Isakowicz-Zaleski w felietonie na RMF24.pl przypomina, jak silnie region związany jest z dramatyczną historią lat 1939-1947, zaznaczając, że “bez pamięci historycznej, wolnej od tzw. “poprawności politycznej” i naleciałości z epoki komunizmu, nie da się wychowywać nowych pokoleń w duchu prawdy i tożsamości narodowej”.

“Rzeszów, stolica Podkarpacia, należał przed wojną do województwa lwowskiego, na terenach którego w latach 1939-1947 doszło do ludobójstwa Polaków oraz obywateli polskich innej narodowości. Sprawcami byli członkowie Organizacji Nacjonalistów Ukraińskich i Ukraińskiej Powstańczej Armii, a także SS Galizien innych ukraińskich kolaboranckich formacji na hitlerowskich żołdzie. Na tych terenach rozgrywały się tak samo dramatyczne wydarzenia, jak na Wołyniu i Podolu. Płonęły całe wsie, w barbarzyński sposób mordowano kobiety i dzieci” – przypomina.

W jego ocenie doszłoby do skandalu, gdyby związany z lewicą prezydent Rzeszowa nie zgodził się na pomnik.

Autorstwo: ez
Źródło: Stefczyk.info

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
argos1
Użytkownik
argos1

Ks. Isakowicz-Zaleski głosząc prawdę i dążąc do prawdy naraża się wszystkim wokoło, tym z prawa i tym z lewa. Obecny rząd PiS mógłby go nawet spalić na stosie w imieniu “politycznej inkwizycji”. Do PiS-owców nie dociera fakt ludobójstwa na Wołyniu i Podolu, dokonanego przez morderców z UPA, gdyż Ukrainę traktują jak “przyjaciela” w świetle błędnej zasady, mówiącej że wróg naszego wroga (czyli Rosji), jest naszym przyjacielem. Co z tego, że ten “przyjaciel” jest takim “na siłę przyjacielem”. Zauważcie, że poprzedni rząd “PO” razem z poprzednim prezydentem w Kolonii Nadwiślanej, także przymykali oczy na rozwijający się kult “banderyzmu” i gloryfikację UPA, przez ówczesne i obecne władze państwowe na Ukrainie. To jest CHORE!
Ukraińcom zależy głównie na dwóch rzeczach:
1. Zostać członkiem NATO
2. Zostać pełnoprawnym członkiem tzw. “Unii Europejskiej”
Gotowi są w tym celu “poświęcić” – w destrukcyjnym znaczeniu tego słowa – Polskę i Polaków, gdyż zwyczajnie Nas NIENAWIDZĄ(!), podobnie jak Rosjan, za historyczne tłumienie dążeń niepodległościowych ich ukraińskiego państwa!
Ludzie z kręgu aparatu władzy państwowej w Kolonii Nadwiślanej są ślepi i głupi, zawierając wątpliwy sojusz z Ukraińcami, bo obawiam się, że w najbliższym czasie to się na Polsce niestety zemści.

jaro
Użytkownik
jaro

Prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc, należał do: PZPR-SdRP-SLD. Z ramienia SLD kandydował na prezydenta miasta i jest nim od 2002 roku. Więc swoje: “…Do PiS-owców nie dociera fakt…” wiesz, gdzie wsadź.
Mój pogląd na sprawę banderowską jest zbieżny z twoim, ale pisz na temat i nie wylewaj swoich gorzkich żali na PiS pod artykułem traktującym o polityku SLD.

agama
Użytkownik

lewak, i wszystko jasne.

A tymczase totalitarny dziad knuje przeciwko Polsce:

http://parezja.pl/george-soros-glosujac-na-pis-polacy-popelnili-duzy-blad-rezim/