Prezydent grozi „niezaszczepionym” więzieniem

Opublikowano: 13.01.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1518

Gdy infekcje covidowe na Filipinach osiągnęły najwyższy poziom od trzech miesięcy, prezydent Rodrigo Duterte przyjął stanowcze podejście do „nieszczepionych”, grożąc aresztowaniem takich „opornych osób”, jeśli naruszą nakaz odosobnienia.

Tydzień temu w czwartek, w telewizyjnym przemówieniu do narodu, Duterte oświadczył, że jest „odpowiedzialny za bezpieczeństwo i dobre samopoczucie każdego Filipińczyka”, i został zmuszony do zdecydowanego podejścia do ludzi, których wciąż nie udało się „zaszczepić”.

Duterte już wcześniej głośno wyrażał swoją złość na „niezaszczepionych”, ostrzegając w zeszłym roku, że jeśli ludzie odmówią „szczepienia”, mogą zostać skazani na karę więzienia lub przymusowe wstrzyknięcie iwermektyny, leku przeciwpasożytniczego, który jest używany między innymi w leczeniu zwierząt.

Na podstawie: RT.com
Źródło: LegaArtis.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. cacor 14.01.2022 11:17

    Iwermektyna ma być wstrzykiwana osobom zdrowym czy chorym?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.