Prezydent Duda ofiarą rosyjskich komediantów

Opublikowano: 23.11.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1312

Rosyjscy komicy udający prezydenta Francji oszukali w zeszłym tygodniu polskiego prezydenta Andrzeja Dudę, aby przekazał im poufne informacje po wybuchu pocisku we wschodniej Polsce. Kancelaria Dudy potwierdziła we wtorek, że w zeszłym tygodniu został on połączony z osobą podającą się za prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Kancelaria poinformowała, że ​​był to jeden z wielu międzynarodowych telefonów, które prezydent otrzymał w napiętym czasie 15 listopada, tuż po trafieniu rakiety we wschodnią Polskę, w pobliżu granicy z Ukrainą, w wyniku którego zginęło dwóch mężczyzn. Przywódcy NATO i Polski stwierdzili, że pocisk najprawdopodobniej pochodzi z ukraińskiego systemu obrony powietrznej, wystrzelonego w odpowiedzi na rosyjskie ataki na infrastrukturę energetyczną Ukrainy.

Urząd poinformował, że odpowiednie służby już po raz drugi sprawdzają, w jaki sposób żartownisie mogli dostać się do Dudy. W 2020 roku rozmawiali już z nim udając sekretarza generalnego ONZ.

W nowym nagraniu zamieszczonym na „YouTube” przez rosyjskich dowcipnisiów Władimira Kuzniecowa i Aleksieja Stoljarowa, znanych jako Vovan i Lexus, można usłyszeć, jak Duda dziękuje człowiekowi, którego uważa za Macrona.

Mówiąc po angielsku, Duda przekazuje szczegóły incydentu rakietowego, swoich planów zwrócenia się do NATO o konsultacje i zachowania szczególnej ostrożności, aby nie zaostrzyć sytuacji z Rosją, która zaatakowała sąsiednią Ukrainę 24 lutego.

Przez ponad siedem minut Duda, mówi dzwoniącemu, że prezydent USA Joe Biden nie obwinia Rosji za incydent z rakietą, ale że prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski twierdzi, że był to pocisk wystrzelony przez Rosję. Mówi, że sam jest „szczególnie ostrożny”, aby nie obwiniać Rosji, ale że Polska będzie dążyć do konsultacji bezpieczeństwa ze wszystkimi partnerami z NATO.

Politycy opozycji oskarżyli prezydenta Dudę, o zbytnią swobodę w kwestiach bezpieczeństwa.

W lipcu 2020 r. ci sami rosyjscy żartownisie opublikowali nagranie rozmowy telefonicznej z Dudą, w której Kuzniecow podszył się pod sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa i odebrał prezydentowi mowę pytaniami o Ukrainę, Rosję i jego nową reelekcję. Kancelaria Dudy również potwierdziła autentyczność tego nagrania. Dwóch urzędników z polskiej misji przy ONZ zostało odwołanych w związku z tym incydentem.

Dowcipnisie wcześniej zawstydzili europejskich polityków, w tym Macrona i ówczesnego premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona, a także Eltona Johna i księcia Harry’ego podobnymi oszustwami.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

17

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Admin WM 23.11.2022 12:05

    Zwróćcie uwagę na liczne nagłówki propagandowe w mediach podkreślające, że „Duda przerwał rozmowę” – mają zmniejszyć jego kompromitację i stworzyć wrażenie, że nie dał się nabrać.

  2. Stary Kulas 25.11.2022 12:58

    Dziwne, że do Putina nie dzwonią…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.