Prezydent Czech zawetowałby homoseksualne „małżeństwa”

Opublikowano: 12.06.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1068

Czeski prezydent Miloš Zeman zapowiedział zawetowanie ustawy legalizującej „małżeństwa” osób tej samej płci. Co więcej, poparłby on ewentualną poprawkę do konstytucji ustanawiającą definicję małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Sama propozycję zmiany prawa na korzyść homoseksualistów zgłosiła rządząca Czechami koalicja konserwatystów i liberałów.

Według Zemana już w chwili obecnej środowiska mniejszości seksualnej cieszą się odpowiednimi względami. Zgodnie z obecnie obowiązującym w Czechach prawem, homoseksualiści mogą rejestrować swoje związki partnerskie. Tymczasem samo pojęcie „rodziny” jest zarezerwowane dla związku kobiety i mężczyzny.

Właśnie z tego powodu czeski prezydent zawetowałby ewentualne zmiany w Kodeksie cywilnym. Dodatkowo Zeman zadeklarował, że poparłby wprowadzenie do konstytucji odpowiedniej poprawki, definiującej małżeństwo w normalnie rozumiany sposób.

Konserwatywno-liberalna koalicja tworząca rząd Petra Fiali zgłosiła niedawno odpowiedni projekt, który pozwoliłby na legalizację „małżeństw” homoseksualnych. Podpisały się pod nim cztery z pięciu partii tworzących gabinet Fiali, a także opozycyjny ruch ANO 2011 byłego premiera Andreja Babisza.

Zdaniem pomysłodawczyni tego projektu, Markéty Pekarovej Adamovej z liberalno-konserwatywnej partii TOP 09, opinia głowy państwa jest jednak nieistotna z punktu widzenia procesu legislacyjnego. Zmiany miałyby bowiem zostać wprowadzone już po zakończeniu kadencji Zemana.

Na podstawie: Echo24.cz
Źródło: Autonom.pl

10

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.