Prezydent Ciechanowa zachęca do otwarcia gastronomii

Opublikowano: 17.02.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2563

Prezydent Ciechanowa nie boi się pandemii ani Sanepidu. „Zakazy i nakazy są nielogiczne” – powiedział Krzysztof Kosiński, dawniej rzecznik prasowy PSL, dziś samorządowiec. Na filmie niżej, ze stycznia 2021 r., mówi o konieczności zmniejszenia panicznego strachu pasażerów przed korzystaniem z komunikacji miejskiej.

Lockdown spowodowany pandemią postawił właścicieli i pracowników gastronomii w bardzo trudnej sytuacji. Już w styczniu br. zaczęli się buntować przedsiębiorcy z turystycznych miejscowości, uzależnionych od przyjazdu turystów, i mimo zakazów powoli zaczęto otwierać lokale. Fala buntu powoli rozlewa się na całą Polskę.

Prezydent Ciechanowa w rozmowie z Radiem Rekord zapowiedział, że zachęca restauratorów do otwarcia swoich lokali w reżimie sanitarnym. Obiecał pomoc samorządu w walce z sanepidem i służbami państwa jeśli będzie taka potrzeba.

Stwierdził, ze zakazy i nakazy są nielogiczne, za przykład podając otwarte sklepy i galerie handlowe. „Nie zarażamy się w kościołach, nie zarażamy się w supermarketach, raz się zarażamy w galeriach handlowych, raz się nie zarażamy w galeriach handlowych, a już na pewno się zarażamy w restauracjach, bo one są cały czas zamknięte” – mówił w Radio Rekord prezydent Kosiński.

Przedłużające się obostrzenia związane z pandemią doprowadziły do utraty pracy setki tysięcy osób. Wiele z nich żyje dziś na granicy przetrwania, na granicy kryzysu bezdomności. Tarcze kryzysowe zaproponowane przez rząd nie są wystarczające, by zabezpieczyć wszystkie osoby, które straciły możliwość zarabiania pieniędzy. Szczególnie poszkodowaną jest branża gastronomiczna, gdzie pomoc z tarcz trafiła głównie do właścicieli, a pracownicy zostali bez pomocy.

Chociaż za otwarcie lokalu gastronomicznego dla klientów grożą wysokie kary, w całej Polsce ludzie wyłamują się z zakazów. Oprócz mandatu można też dostać grzywnę z sanepidu o wysokości 30 tys. zł. Prezydent Ciechanowa związany z PSL nie boi się tych konsekwencji i zachęca restauratorów do otwarcia działalności mimo wszystko.

Autorstwo: Rut Kurkiewicz-Grocholska
Źródło: Strajk.eu


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.