Prezydent Chin nakazał armii przygotować się do wojny

Opublikowano: 07.01.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2767

Chiny będą organizować więcej ćwiczeń wojskowych, aktywniej reagować na wydarzenia na świecie i mogą nawet wziąć udział w przyszłych konfliktach zbrojnych. Tak przynajmniej wynika z najnowszej wypowiedzi prezydenta Xi Jinpinga.

W piątek, na spotkaniu z wojskowymi w Pekinie, dożywotni prezydent ogłosił, że świat przechodzi przez okres wielkich przemian, których ludzkość nie widziała od 100 lat, a Chiny muszą wykorzystać tę okazję dla własnych korzyści. Oczywiście będzie to możliwe tylko dzięki silnej i gotowej na wszystko armii.

Xi Jinping powiedział, że wszystkie rodzaje chińskich sił zbrojnych, a także akademie i siły policyjne, muszą być przygotowane na nowe wyzwania i nastawione na wygrywanie bitew. Aby było to możliwe, w 2019 roku odbędzie się więcej manewrów wojskowych i ćwiczeń.

Jego wypowiedź pojawiła się w okresie zwiększonego napięcia na Morzu Południowochińskim i Tajwanie. Xi Jinping ogłosił wcześniej, że Tajwan zostanie ponownie przyłączony do Chin i nastąpi to dobrowolnie, albo z użyciem siły. Jeszcze w grudniu, chiński admirał Lou Yuan zaproponował zatopienie amerykańskiego lotniskowca, a w listopadzie, Ambasador Chin w Stanach Zjednoczonych, Cui Tianki stwierdził, że wojna handlowa może przeobrazić się w konflikt zbrojny.

Ewidentnie widać, że Chiny rywalizują ze Stanami Zjednoczonymi nie tylko w kwestii militarnej, ale też walczą o wpływy na świecie. Państwo Środka rozwija się w bardzo szybkim tempie, co wyraźnie niepokoi USA, które za wszelką cenę chcą utrzymać status światowego mocarstwa.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Scmp.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.