Prezydencki minister żebrał o obecność wojsk USA

Opublikowano: 22.02.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 467

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski spotkał się w poniedziałek w Warszawie z dwójką senatorów amerykańskiej Partii Demokratycznej. Były poseł Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że prosił ich o ponadpartyjne wsparcie dla obecności wojsk Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Szczerski spotkał się z Jeanne Shaheen i Richardem Durbinem, którzy w przeszłości brali udział w kampaniach prezydenckich Johna Kerry’ego oraz Baracka Obamy. Tematem ich rozmów miało być, według ministra w Kancelarii Prezydenta, zagadnienie polityki bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Szczerski twierdzi, że prosił polityków Partii Demokratycznej o ponadpartyjne wsparcie w kwestii wojskowego sojuszu polsko-amerykańskiego, a także samej obecności wojskowej Amerykanów w naszym kraju.

Minister w kancelarii Andrzeja Dudy dodał, że zabiegał także o to, aby te kwestie znalazły swoje odzwierciedlenie w polityce budżetowej Stanów Zjednoczonych oraz w amerykańskiej polityce nominacyjnej. Ponadto rozmowa miała dotyczyć kwestii pokoju na Ukrainie, gdzie Polska ma opowiadać się za stabilizacją sytuacji i przestrzeganiem porozumień mińskich podpisanych przed dwoma laty.

Duża część spotkania byłego posła PiS z demokratycznymi senatorami miała dotyczyć konferencji bezpieczeństwa w Monachium, a przede wszystkim jej kontekstu euroatlantyckiego. Szczerski miał bowiem zapewniać, że jego zwierzchnik zawsze był orędownikiem jedności Zachodu i Polska zawsze była zainteresowana przystąpieniem do Unii Europejskiej oraz NATO.

Na podstawie: Prezydent.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rumcajs 22.02.2017 11:10

    Mozna by sparafrazowac…”w Polsce bez zmian”…Zmieniła sie władza, ale nie zmieniła sie mentalność włazizadkowa. Tatusiowie obecnych nam włodarzy czasami byli w czerwonym zadku, dzis ich potomkowie, sami chca byc w zadku, ale na zmiane, czarnym, i “gwiażdzistym”, albo w obu razem…

  2. BrutulloF1 22.02.2017 11:29

    Żałosny pachołek.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.