Prezerwatywa będzie obowiązkowa

Opublikowano: 04.02.2016 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 566

Jest już gotowa nowelizacja ustawy o prostytucji. Po dwuletnim sporze partie koalicji rządowej w Niemczech doszły do porozumienia – informuje „Rzeczpospolita”.

Jedną ze zmian jest obowiązek używania prezerwatyw przez klientów prostytutek. Wciąż jednak nie wiadomo, kto i w jaki sposób miałby to kontrolować i ewentualnie egzekwować. Autorzy projektu nowelizacji chcieli w ten sposób zwiększyć ochronę osób świadczących usługi seksualne. Ustawa nakłada również na te osoby obowiązek przeprowadzenia raz w roku badań kontrolnych, a co dwa lata zgłaszania w samorządzie informacji o charakterze prowadzonej działalności.

W Niemczech około 300 tysięcy kobiet i kilkanaście tysięcy mężczyzn para się tym rzemiosłem, obsługując ponad milion klientów dziennie, a roczne obroty przekraczają 14 miliardów euro.

Nowa ustawa wejdzie w życie na początku przyszłego roku.

Autorstwo: Piotr Jastrzębski
Źródło: Rownosc.info.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.