Premier zachwala masowy napływ zagranicznego kapitału

Opublikowano: 24.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 950

W „Dzienniku Gazecie Prawnej” opublikowany został tekst podpisany przez premiera Mateusza Morawieckiego, poświęcony głównie „nowej architekturze światowej gospodarki”. Szef rządu zachwala w nim zwłaszcza masowy napływ zagranicznych inwestorów, dzięki którym Polska jest „europejskim liderem pod względem utworzonych miejsc pracy”.

Według Morawieckiego dwa lata temu „wraz z pandemią rozpoczął się nowy rozdział w historii świata”. Do budowy nowego systemu gospodarczego Zachód zmusiła jednak głównie wojna na Ukrainie. Polska zgodnie z jego planami ma „stać się ważnym punktem nowej architektury gospodarczej świata”.

Następnie premier w artykule zachwala własną politykę ekonomiczną. Twierdzi, że gdyby nie jego działania „nie udałoby się uratować setek tysięcy przedsiębiorstw i ponad 6 mln miejsc pracy”. Tym samym pandemia koronawirusa miała pokazać znaczenie „kooperacji rynku i państwa”.

Poza tym „przezorna i dalekowzroczna polityka” miała stać się „znakiem rozpoznawczym” rządu Morawieckiego, a to przekłada się na stabilność naszego kraju. Między innymi dlatego Polska „jest magnesem przyciągającym zagranicznych inwestorów”.

Morawiecki zachwala więc przejmowanie polskiego rynku przez obcy kapitał. Podkreśla, że „w 2021 r. odnotowaliśmy rekordowo wysoki napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych”, co przełożyło się na trzecie miejsce w Unii Europejskiej pod tym właśnie względem. Polska ma być także „europejskim liderem pod względem miejsc pracy utworzonym dzięki inwestorom zagranicznym”.

Zdaniem szefa rządu właśnie w ten sposób „wykorzystujemy szanse związane z koniecznością skracania łańcuchów dostaw” oraz „bierzemy na siebie odpowiedzialność za wzmocnienie odporności europejskiej gospodarki”.

Na podstawie: GazetaPrawna.pl
Źródło: Autonom.pl

18

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Collega 24.05.2022 11:26

    Cały czas następuje stopniowe uzależnianie obywateli i prywatnych instytucji od państwa.
    “Wy już nic nie musicie. My wam wszystko damy. Jak trzeba, to damy Wam pieniądze, które dodrukujemy. W końcu pieniądz ma wartość tylko umowną i służy sprawiedliwemu podziałowi dóbr. Tym, co mają – odbierzemy; tym co nie mają, bo nie mogą lub nie chcą pracować – damy. I będzie sprawiedliwie. Tylko bądźcie posłuszni!”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.