Premier Tajlandii zakaże handlu kością słoniową

Opublikowano: 07.03.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 231

Premier Tajlandii ogłosiła koniec handlu kością słoniową! „To wielki sukces międzynarodowej społeczności, która w trosce o przyszłość słoni zaapelowała do premiera Tajlandii o zmianę prawa dopuszczającego do handlu ciosami słonia.” – czytamy na stronie WWF Polska.

Premier Tajlandii zapowiedziała wprowadzenie zakazu handlu kością słoniową. Deklaracja została ogłoszona w pierwszym dniu konferencji stron Konwencji Waszyngtońskiej, która odbywa się w Bangkoku. To odpowiedź Tajlandii na petycję międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF i Avaaz, pod którą podpisało się blisko półtora miliona osób z całego świata. W Polsce akcję poza 20 tysięcy Polaków wsparła znana podróżniczka, Martyna Wojciechowska.

– W trosce o losy słoni Tajlandia zmieni swoje prawo, aby skutecznie walczyć z nielegalnym handlem kością słoniową – mówi Yingluck Shinawatra, premier Tajlandii. – Nowe prawo pozwoli nam skuteczniej chronić te zwierzęta. – dodaje.

WWF przypomina, że każdego roku kłusownicy zabijają w Afryce nawet 30 tysięcy słoni. Grupy przestępcze z Azji wykorzystując lukę w prawie wprowadzali na rynek produkty wykonane z ciosów słoni afrykańskich, zabitych przez kłusowników i wwiezionych nielegalnie do Tajlandii.

– To bardzo dobry początek zmian, które pomogą , nie tylko słonie – mówi Magdalena Gołębiewska z WWF Polska. – Teraz czekamy na informację o tym, kiedy zmiana prawa wejdzie w życie. Chcemy mieć pewność, że przyszłość słoni jest dla premier Tajlandii sprawą priorytetową.

W Tajlandii znajduje się największy nieuregulowany rynek kości słoniowej na świecie, a tajscy konsumenci napędzają popyt na produkty z niej wykonane. Wśród nabywców kości znajdują się również turyści spoza tego kraju.

Źródło: Ekologia.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o