Premier Ontario połknął pszczołę mówiąc o służbie zdrowia

Opublikowano: 13.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1374

Premier Ontario Doug Ford znalazł się w piątek w trudnej sytuacji, gdy pszczoła wpadła mu do ust i dostała się do gardła.

Ford odpowiadał na pytania dziennikarzy z Dundalk w Ontario na temat niedoboru personelu służby zdrowia i możliwości prywatyzacji, gdy pszczoła wleciała mu do ust. „Święty Chryste, właśnie połknąłem pszczołę” – powiedział, kaszląc gwałtownie.

Ford powiedział dziennikarzom, że mocno wierzy w publiczną opiekę zdrowotną, ale jego rząd zamierza „wykazać się kreatywnością”, patrząc na to, jak można ją zapewnić.

Minister zdrowia Sylvia Jones powiedziała, że rząd rozpatruje wszystkie opcje poprawy systemu opieki zdrowotnej, a jej komentarze wywołały obawy przed dalszą prywatyzacją. Jones nie wykluczała – zapytana – większej roli prywatnych korporacji w dostarczaniu usług publicznych, co już w pewnym stopniu zdarza się w systemie Ontario. Powiedziała, że to, co nie jest brane pod uwagę, to by ludzie o płacili z własnej kieszeni za usługi objęte obecnie OHIP.

Nie było od razu jasne, czy premier trafił do szpitala. Mówił, że „brzęczy mu w brzuchu”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.