Premier Kanady marginalizuje i demonizuje Konwój Wolności

Opublikowano: 27.01.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1287

Konwój Wolności (Truckers for Freedom) zbliża się do Ottawy. Premier Kanady Justin Trudeau nazwał ten ruch i jego zwolenników „małą mniejszością z marginesu” z „poglądami nie do przyjęcia”.

„Niewielka mniejszość ludzi, którzy są w drodze do Ottawy, ma niedopuszczalne poglądy, które nie reprezentują poglądów Kanadyjczyków, którzy są dla siebie nawzajem, którzy wiedzą, że podążanie za nauką aby chronić każdego to najlepszy sposób, aby nadal zapewnić nam nasze wolności, prawa i wartości jako kraju” – powiedział Trudeau dziennikarzom w środę na konferencji prasowej.

Komentarze Trudeau współgrają z propagandową kampanią medialną przedstawiającą setki tysięcy kierowców ciężarówek i ich zwolenników jako rasistów i ekstremistów. W wielu artykułach w mediach głównego nurtu piszą, że ruch tworzą „biali nacjonaliści”, „skrajna prawica” i „krajowi terroryści”.

Przywódcy konwoju ciężko pracowali, aby zdystansować się od takich wizerunków, twierdząc, że osoby o poglądach ekstremistycznych będą w Ottawie niemile widziane.

Trudeau podobnego języka używał w przeszłości. We wrześniowym wywiadzie premier nazwał miliony niezaszczepionych Kanadyjczyków „rasistami i mizoginami”. „Ci ekstremiści, którzy nie wierzą w naukę, często są mizoginami, często też rasistami. To mała grupa i jako przywódcy musimy zdecydować, czy będziemy tolerować tych ludzi?” – powiedział Trudeau.

Bison Transport, jedna z największych kanadyjskich firm przewozowych, informuje, że w wyniku decyzji rządu federalnego utraciła prawie 10% swoich pracowników. Przed wprowadzeniem nakazu przedsiębiorstwa transportowe ostrzegały, że może to doprowadzić do niedoboru towarów w całej Kanadzie oraz pogorszenia i tak już napiętego łańcucha dostaw w kraju.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.