Premier Izraela sugeruje chipowanie dzieci

Opublikowano: 09.05.2020 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 21

Podczas przemówienia na poniedziałkowej konferencji prasowej Netanjahu zasugerował, że Ministerstwo Zdrowia zastosuje nową technologię, aby pomóc Izraelowi dostosować się do nowej rutyny, gdy państwo zniesie blokadę koronawirusa.

„Oznacza to, że wprowadzimy w życie technologie, która nie była wcześniej używana i jest dozwolona na mocy przepisów prawnych” – wyjaśnił. „Rozmawiałem z naszymi najlepszymi ekspertami technologii w celu znalezienia środków, takich jak czujniki. Chciałbym zacząć od dzieci aby każde dziecko miało czujnik, który uruchomi alarm, gdy się pojawi zbyt blisko zagrożenia, jak te na samochodach” – powiedział premier.

W dalszej części artykułu „The Jerusalem Post” czytamy opinie eksperta ds. cyberbezpieczeństwa, Einat Meron, poniżej jedna z wypowiedzi.

„Jeśli informacje o lokalizacji dzieci zostaną przesłane do Internetu, pedofil z pewną wiedzą cybernetyczną może zaatakować system i prześledzić je poza szkołą, śledzić je i rozpowszechniać informacje na innych platformach” – powiedział Meron. „Czy państwo może wziąć za to odpowiedzialność?” (…) Kancelaria Premiera odpowiedziała na raport, mówiąc, że sugestia Netanjahu „nie ma być wdrażana za pośrednictwem baz danych, ale poprzez prostą technologię powiadamiającą [obywateli] o odległości. Jest to dobrowolna opcja, która ma pomóc dzieciom zachować dystans, podobnie jak aplikacja Mobileye w pojazdach”. Urząd dodał, że sugestia premiera to „pomysł, który może pomóc w utrzymaniu dystansu społecznego i nie będzie żadnego naruszenia prywatności” (…). W środę ujawniono, że ​​ruchy wszystkich pojazdów w Izraelu były śledzone przez policję i przechowywane w bazie danych o nazwie Eagle Eye. Źródło cytowane przez stronę medialną podało, że informacja „może być przechowywana przez wiele lat”. Stowarzyszenie Praw Obywatelskich w Izraelu (ACRI) podobno złożyło wniosek zgodnie z ustawą o wolności informacji, aby policja ujawniła zakres działalności Eagle Eye, a także czas przechowywania informacji o ruchach obywateli w systemie (…). Pod koniec marca Yediot Aharonot poinformował, że w tajnej bazie danych Shin Bet (Israel Security Agency) przechowywane są informacje o wszystkich obywatelach Izraela i większości Palestyńczyków z Zachodniego Brzegu. Dane śledzone przez agencję bezpieczeństwa obejmowały ruchy, rozmowy telefoniczne i SMS-y”.

Tłumaczenie i opracowani: Artur WWA
Na podstawie: JPost.com
Źródło: Wolna-Polska.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o