Premier Czech nie wyklucza debaty o członkostwie w UE

Opublikowano: 26.02.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Czeski premier Bohuslav Sobotka uważa, że ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może spowodować podobną debatę na ten temat w jego kraju. Lider socjaldemokratów uważa to za negatywne zjawisko, które wzmocniłoby pozycję Rosji i Niemiec.

Sobotka w trakcie konferencji prasowej mówił o ostatnich negocjacjach pomiędzy Wielką Brytanią i Unią Europejską. Czeski premier jest przekonany, że brytyjskie referendum może spowodować wzrost tendencji nacjonalistycznych i antyunijnych, co przełoży się również na Czechy, gdzie może zacząć się debata na ten sam temat. Sam Sobotka jest przeciwnikiem wyjścia Czech z UE, ale o potrzebie głosowania w tej kwestii mówi kilka nacjonalistycznych, antyislamskich i liberalnych ugrupowań w kraju.

Według Sobotki wyjście Wielkiej Brytanii z UE i przeprowadzenie referendum w Czechach spowodowałoby obniżenie bezpieczeństwa gospodarczego kraju, a także wzmocniłoby zarówno wpływy Rosji, jak i Niemiec. W podobną decyzję Brytyjczyków nie wierzy jednak prezydent Miloš Zeman, ponieważ mogłaby ona doprowadzić do niepodległości Szkocji i jej przyłączenia się do UE, a wtedy „Wielka Brytania przestałaby być wielka”.

Na podstawie: Denik.cz
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Czechy, Słowacja, Węgry i Polska. Jedynie tego rodzaju unia powinna nas interesować. I powinna się rozszerzyć. Słowianie powinni się zjednoczyć jak najszybciej, bo my jesteśmy nadal obiektem prześladowań a wkrótce celem ataku.