Morawiecki chce blokować media obwiniające go o kryzys

Opublikowano: 22.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1930

„Rada Europejska jest zdecydowana przeciwdziałać dezinformacji mającej na celu niweczenie naszych zbiorowych wysiłków na rzecz obrony suwerenności Ukrainy i międzynarodowego porządku opartego na zasadach. Powtarza, że Rosja ponosi wyłączną odpowiedzialność za obecny kryzys energetyczny i gospodarczy” – czytamy w dokumencie „Konkluzje Rady Europejskiej” z dnia 20–21 października 2022 r.

Premier Morawiecki po ataku Rosji na Ukrainę zabiegał w Unii Europejskiej o wprowadzenie sankcji na rosyjski węgiel, które Unia później wprowadziła. Teraz zabiega o cenzurę krytyki politycznej nazywaną „walką z rosyjską propagandą i dezinformacją”. Jeśli mu się uda, będą blokować portale internetowe nie tylko przedstawiające rosyjski punkt widzenia wojny na Ukrainie, ale również te obwiniające rząd o wywołanie inflacji dodrukiem pieniądza i lockdownami, oraz kryzysu energetycznego wywołanego m.in. zamykaniem polskich kopalń.

„Na mój wniosek Rada Europejska przyjęła zapis do konkluzji mówiący o przeciwdziałaniu dezinformacji i propagandzie rosyjskiej. To bardzo ważne, bo widzimy doskonale, że wiele sił politycznych, nie tylko w Polsce, ale w Polsce oczywiście także, udaje, że inflacja jest zjawiskiem wewnętrznym, a nie że przyszła do nas z zewnątrz” – powiedział premier Mateusz Morawiecki. „Niestety niektóre siły polityczne wciąż udają, że przyczyny problemów gospodarczych i inflacji nie pochodzą z zewnątrz i próbują zbić na tym kapitał polityczny” – dodał.

„Na wniosek Polski Rada Europejska stwierdza w nich jednoznacznie, że to Rosja jest odpowiedzialna za skutki kryzysu energetycznego i gospodarczego oraz wszelkie związanie z nimi aspekty, z którymi dzisiaj boryka się praktycznie cała UE. W związku z tym rozmawialiśmy m.in. także o kolejnym pakiecie sankcji, które uderzą w rosyjską gospodarkę” – napisał premier Morawiecki na „Facebooku”.

Informację skomentował publicysta Łukasz Warzecha. „Gierek 2.0 chce wprowadzenia na szczeblu europejskim cenzury, żeby uwalić własnych rywali politycznych. To jest zarazem i bezczelne, i groźne. I to tyle w sprawie twierdzenia, że PiS jest partią wolności” – napisał dziennikarz.

Kto wygasza polskie kopalnie? Putin! Kto wprowadził w Polsce lockdown? Putin! Kto wprowadził sankcje na rosyjski węgiel? Putin! Kto dodrukował masowo pieniądze w Polsce i wciąż dodrukowuje? Putin! Bezczelność premiera przewyższyła już Himalaje hipokryzji i za chwilę uderzy w Księżyc.

Nie zdziwcie się, gdy znów zablokują nasz portal, a przy okazji wiele innych, które dostrzegają związek między tragicznymi decyzjami rządu a kryzysem.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Consilium.Europa.eu, TVP.info, Tarnogorski.pl, Facebook.com
Źródło: WolneMedia.net

29

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

9 komentarzy

 1. RobG56 22.10.2022 12:30

  Oczywiście, to nie Kaczyński z Morawieckim pozamykali kopalnie, tylko Putin.
  Cóz więcej

 2. agama 22.10.2022 12:54

  zawsze jest tak, że najgorsi się wybielają największymi kłamstwami

 3. andi170 22.10.2022 17:20

  Morawiecki to taki sam przestępca jak i cała ta polityczna mafia pasożytów warci tylko kuli.

 4. criswhite 22.10.2022 20:34

  Rada Europejska jako twór w pełni nieomylny stwierdza, że nie ma pojęcia jak działają sankcje wprowadzane na kraj posiadający ogromne zasoby surowców i energii. Rade Europejska stwierdza, że jej polityka klimatyczna jest niczym innym jak grabieniem obywateli krajów UE z ciężko zarobionych przez nich pieniędzy. Rada Europejska przyznaje że nie wie jak działają niszczące podatki, pseudo-podatki dotyczące źródeł energii, dewastujące UE sankcje, inflacja i stopy procentowe. Za to w każdej chwili za głos demokratycznej krytyki jest w stanie wydać oświadczenie że robi wszystko tylko dla dobra obywateli UE.

 5. emigrant001 22.10.2022 23:44

  żond przewalił kasę z emisji CO2 na socjal a teraz winą za energetyczny kryzys próbuje obarczyć Putina. Ciekawy fikołek hipokryzji. A co na to polski atom?

 6. Venom 23.10.2022 07:42

  Jak bym miał to skomentować normalnie ,niebylo w tym komentarzy ani jednego normalnego słowa,tylko same wulgaryzmy , nie mogę oglądać wiadomości

 7. Maurycy 23.10.2022 08:05

  Pół żartem – pół serio: jeśli Morawiecki powiedział prawdę, że to Putin jest jedynym winowajcą kryzysu energetycznego i gospodarczego (zamykania kopalń, dodruku pieniądza, lockdownów z zakazem produkcji, transportu i handlu, sankcji na surowce z Rosji, w tym już zeskładowane w Polsce, itd.), to znaczy, że wykonuje rozkazy Putina. Niech premier zastanowi co mówi, bo to jak przyznanie się do zdrady państwa na rzecz mocarstwa ze Wschodu.

 8. Jack Ravenno 23.10.2022 11:32

  A na serio – pisowcy są agenturą. Zresztą jak cała reszta. Obecne działania wobec Europy (tak!) są na rękę USA, Niemców i Rosji.

  USA pozbywa się konkurencji i trzepie kasę na wojnie
  Rosja ma olbrzymie zyski z tej sytuacji zarówno gospodarcze jak i polityczne
  Niemcy mają nadzieję na federalizację Europy pod ich wodzą – JV Rzesza

  Taka sytuacja. Mamy potężnego wroga wewnętrznego. Jak z tym walczyć skoro masa rodaków jest ogłupiona, a między rodakami jest polskojęzyczna swołocz?

 9. RobG56 26.10.2022 06:28

  Cóz więcej.
  Cenzorskie zapedy i restrykcje to oznaka stanu umysłów. To oznaka stanu panstwa.
  Cenzura legła u podstaw magdalenkowej ściemy jaka jest III RP. A wzorce dawała Gazeta Wyborcza i michnikowszczyzna z Kaczyńskimi na czele.
  https://www.polskawlesie.pl/panstwo/rzad-dobrej-zmiany-nie-zgadza-sie-na-cenzure

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.