Premier Alberty anulowała umowę z WEF

Opublikowano: 25.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1278

Premier Alberty (prowincja Kanady) Danielle Smith powiedziała, że anuluje umowę konsultingową dotyczącą polityki zdrowotnej ze Światowym Forum Ekonomicznym – ponieważ nie będzie współpracować z grupą, która chwali się kontrolowaniem rządów.

„Uważam, że to niesmaczne, gdy miliarderzy przechwalają się, jak dużą kontrolę mają nad przywódcami politycznymi” – powiedziała Smith na konferencji prasowej w poniedziałek po zaprzysiężeniu jej nowego gabinetu. „To obraźliwe… ludzie, którzy powinni mieć wpływ na rząd, to ci, którzy głosują. Szczerze mówiąc, dopóki ta organizacja nie przestanie się przechwalać, jak dużą kontrolę mają nad przywódcami politycznymi, nie jestem zainteresowana współpracą”.

Premier Zjednoczonej Partii Konserwatywnej powiedziała też, że jest w kontakcie z federalnym przywódcą konserwatystów Pierre’em Poilievre’em, który oświadczył, że on i jego klub nie chcą mieć nic wspólnego ze Światowym Forum Ekonomicznym.

Umowa Alberta Health Services zakłada, że prowincja dzieli się informacjami ideami z badaczami z Uniwersytetu Harvarda i Kliniki Mayo pod patronatem forum. „Będę korzystała z porad naszych pielęgniarek z pierwszej linii, lekarzy, ratowników medycznych i pracowników służby zdrowia, aby rozwiązać lokalne problemy, które mamy” – wyjaśniła premier.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

31

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Jefferson 25.10.2022 14:04

  Odważna pani. Ale jakąś depresją zalatuje. Byle tylko nie popełniła samobójstwa…

 2. elroman 25.10.2022 16:57

  Bidenowskim szfabie, tak bym to określił.

 3. replikant3d 25.10.2022 18:26

  Długo nie pożyje niestety…

 4. Krisnow 26.10.2022 10:11

  Tacy ludzie żyją krótko ;/

 5. Admin WM 26.10.2022 11:31

  Chyba, że jest politykiem kontrolowanej opozycji. W filmie „Szach-mat dla ludzkości” jest wzmianka, że kontrolowana opozycja ma przejąć władzę, gdy ludzie obalą obecne rządy, a potem zgodzi się na rząd światowy zdradzając obywateli.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.