Tell Quaramel – wielkie odkrycie

Opublikowano: 19.10.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 723

Najstarsze oznaki cywilizacji rozwiniętych technicznie pochodzą z głębokiej prehistorii z terenów dzisiejszej Syrii. Stanowisko archeologiczne Tell Quaramel, to przykład protomiasta sprzed ponad 10 000 lat p.n.e. Polsko-syryjscy naukowcy prowadzący badania na miejscu byli zdumieni tym, co ujrzeli na miejscu wykopalisk. W czasach wczesnego neolitu teoretycznie istnieli łowcy-zbieracze trudniący się myślistwem i zbieractwem, ale nikt nie pomyślał, że mogły powstawać kamienne budowle i pierwsze miasta/osady. Archeolodzy sami przyznają, że kłóci się to z przyjętym poglądem o naszych prehistorycznych przodkach, że takiego przebiegu rozwoju ludzi nikt nie zakładał. Odkrycia badaczy wskazują istnienie zupełnie innego ludu, którego ścieżka rozwoju przebiegała odrębnie od łowców-zbieraczy.

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 3 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.