Prawo ponad polityczną poprawnością!

Opublikowano: 27.08.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 57

Prokurator wycofał zarzuty przeciwko mieszkańcowi Edmonton w Kanadzie aresztowanemu podczas majowego protestu przeciwko blokadom życia społecznego i gospodarki w związku z COVID-19.

Cory Teichroew z Edmonton został aresztowany i ukarany grzywną w wysokości 1200 dolarów na mocy ustawy o zdrowiu publicznym za naruszenie zarządzenia lekarza prowincji. W tamtym czasie obowiązywała zasada dopuszczająca zgromadzenia maksymalnie w liczbie 15 osób, a Teichroew był częścią grupy około 50 protestujących.

Jego aresztowanie skłoniło premiera Alberty Jasona Kenneya do stwierdzenia, że ​​protestowanie jest „podstawowym prawem”, które obejmuje zarówno wolność słowa, jak i wolność zgromadzeń.

Centrum Sprawiedliwości ds. Wolności Konstytucyjnych reprezentowało Teichroewa i poinformowało w komunikacie, że zarzut został wycofany. Centrum złożyło w imieniu Teichroewa skargę na trzech szeryfów z Alberty zaangażowanych w jego aresztowanie. „Samowolne namierzenie, zakucie w kajdanki, usunięcie spod siedziby parlamentu i wystawienie mandatu p. Teichroewowi nie miało podstaw prawnych i było nadużyciem władzy” – stwierdza w komunikacie prawnik z Justice Center James Kitchen.

„Ludzie mają prawo gromadzić się i wypowiadać w ważnych symbolicznych miejscach, takich jak siedziba legislatury, bez obawy o zatrzymanie przez policję i wystawianie mandatów – nawet jeśli protest, w którym uczestniczą, nie jest politycznie poprawny”.

Zadowolenie z wycofania zarzutów wyraził na „Twitterze” premier Alberty Jason Kenney.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o