Prawo ponad polityczną poprawnością!

Opublikowano: 27.08.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 502

Prokurator wycofał zarzuty przeciwko mieszkańcowi Edmonton w Kanadzie aresztowanemu podczas majowego protestu przeciwko blokadom życia społecznego i gospodarki w związku z COVID-19.

Cory Teichroew z Edmonton został aresztowany i ukarany grzywną w wysokości 1200 dolarów na mocy ustawy o zdrowiu publicznym za naruszenie zarządzenia lekarza prowincji. W tamtym czasie obowiązywała zasada dopuszczająca zgromadzenia maksymalnie w liczbie 15 osób, a Teichroew był częścią grupy około 50 protestujących.

Jego aresztowanie skłoniło premiera Alberty Jasona Kenneya do stwierdzenia, że ​​protestowanie jest „podstawowym prawem”, które obejmuje zarówno wolność słowa, jak i wolność zgromadzeń.

Centrum Sprawiedliwości ds. Wolności Konstytucyjnych reprezentowało Teichroewa i poinformowało w komunikacie, że zarzut został wycofany. Centrum złożyło w imieniu Teichroewa skargę na trzech szeryfów z Alberty zaangażowanych w jego aresztowanie. „Samowolne namierzenie, zakucie w kajdanki, usunięcie spod siedziby parlamentu i wystawienie mandatu p. Teichroewowi nie miało podstaw prawnych i było nadużyciem władzy” – stwierdza w komunikacie prawnik z Justice Center James Kitchen.

„Ludzie mają prawo gromadzić się i wypowiadać w ważnych symbolicznych miejscach, takich jak siedziba legislatury, bez obawy o zatrzymanie przez policję i wystawianie mandatów – nawet jeśli protest, w którym uczestniczą, nie jest politycznie poprawny”.

Zadowolenie z wycofania zarzutów wyraził na „Twitterze” premier Alberty Jason Kenney.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.