Prawie wszystkie lwy w Afryce giną z rąk ludzi

Opublikowano: 18.12.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 567

Dwa nowe badania przedstawiają oczywistą prawdę, że ludzie zabijający lwy w Afryce są w większości odpowiedzialni za ich stopniowo malejącą populację.

Pierwsze z badań przedstawia, że w latach 1999-2012 aż 88% samców lwów ginęło z rąk ludzi, z których prawie wszystkie były zabijane dla trofeum. Dwie trzecie śmierci samic lwa to także dzieło rąk człowieka, chociaż niektóre z polowania były tak zwanymi odwetowymi, gdy lwy zabijały zwierzęta gospodarskie.

Według autorów badania, lwy w parku narodowym w Zimbabwe nauczyły się unikać obszarów gospodarstw ludzi, ponieważ wkraczanie na te tereny jest dla nich wyjątkowo niebezpieczne. To jednak pozostawia im niewiele opcji, aby trzymać się jednocześnie obszarów łowieckich.

Celem drugiego badania było przyjrzenie się wpływom trofeów łowieckich na populacje lwów w okresach o różnej intensywności działań myśliwskich. Dane pokazują, że wprowadzenie ograniczenia liczby polowań pozwoliło populacji zwierząt na odrodzenie się aż o 62%. Jednak okresy wysokiej intensywności polowań doprowadzają do ogromnych spadków w liczbie samców, która ma efekt domina dla całego stada.

Chociaż prawdą jest, że przychody generowane przez łowiectwo są przeznaczane na ochronę dzikiej przyrody w niektórych miejscach Afryki, to staje się coraz bardziej klarowne, że praktyka ta jest również prowadzona w niezwykle nieodpowiedzialny dla przyrody sposób.

Autorstwo: Scarlet
Zdjęcie: Unsplash (CC0)
Na podstawie: iflscience.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.