Prawie wszyscy polscy deputowani poparli ACTA

Opublikowano: 24.01.2012 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 978

Niemal wszyscy polscy deputowani do Parlamentu Europejskiego głosowali przeciwko rezolucji potępiającej porozumienie ACTA, informuje „Gazeta Wyborcza”. Niejasny tryb prac nad forsowaną obecnie przez polski rząd umową poparli przedstawiciele większości ugrupowań, m.in. Jacek Kurski z Solidarnej Polski (dawniej PiS, na zdjęciu). Deklarował on niedawno swój sprzeciw wobec porozumienia informując na antenie Radia ZET, iż uważa tryb prac nad porozumieniem za „konspirację elit i rządów przed własnymi społeczeństwami”.

Krytyczną wobec ACTA rezolucję poparli jedynie europosłowie SLD oraz Adam Gierek z UP. Niemal wszyscy deputowani PO, PiS i PSL nie zachowali podobnie krytycznego stosunku. Jedynie Adam Bielan, Paweł Kowal, Ryszard Czarnecki, Janusz Wojciechowski, Jacek Wołosowicz (wszyscy wówczas PiS) oraz Sławomir Nitras, Elżbieta Łukacijewska, Piotr Borys, Jacek Protasiewicz i Jerzy Buzek (wszyscy PO) nie oddali wówczas swojego głosu. Żaden z polityków tych 3 partii nie oddał głosu sprzeciwiającego się.

Pełną listę ówczesnych zwolenników porozumienia, wśród których znaleźli się oprócz Kurskiego m.in. Zbigniew Ziobro, Tadeusz Cymański, Michał Kamiński, Ryszard Legutko oraz Danuta Hübner, Jacek Saryusz-Wolski, Jarosław Wałęsa i Paweł Zalewski, można znaleźć TUTAJ.

Głosowanie odbyło się 24 listopada 2010 r.

Opracowanie: Łukasz Drozda
Źródło: Lewica


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

  1. firestarter 24.01.2012 08:50

    Wiesz, W., gdyby politycy nie byli hipokrytami… nie mieliby prawa bytu 😉

  2. JanuszNit 24.01.2012 11:52

    Ludzie są różni. Są i tacy, którzy nie są obłudni. I tak nie najedzą się w dwie dupy, a może trzeba poszukać takich, co im wystarczy, że się najedzą. Ale to trzeba szukać głównie poza tą Elitom i pomóc zaistnieć, i na nich zagłosować.

  3. eandra 24.01.2012 12:33

    Mam nadzieję, ze nowy przewodniczący Parlamentu Europejskiego socjaldemokrata Martin Schulz będzie mniej ugodowy i bardziej stanowczy niż Jego poprzednik.
    Jestem wdzięczna europosłom SLD oraz Adamowi Gierkowi z UP – za poparcie krytycznej wobec ACTA rezolucji, tym bardziej, ze byli w wyraźnej mniejszości.

  4. tomson623 24.01.2012 15:28

    Za to Schulz będzie stronniczy, coś w stylu Niesiołowskiego. To nie jest dobra cecha dla przewodniczącego

  5. eandra 24.01.2012 15:50

    Racja. Najgorzej jednak , gdy poseł, posłowie:

    “Dzisiaj rano dowiedziałem się, że głosowałem za ACTA. Serio. I nie mam zamiaru się tego wypierać. Czy wiedziałem, za czym głosuję? Nie. Czy zawsze wiem, za czym głosuję? Rzadko. Czy inni posłowie i europosłowie wiedzą więcej? Nie – pisze Migalski.

    http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/376409,migalski-o-glosowaniu-nad-acta-w-europarlamencie.html

    Pewnie dlatego wycisza się atmosferę około kontrowersyjnych ustaw jak ACTA, żeby nie pobudzać DOCIEKLIWOŚCI u parlamentarzystów!

  6. eandra 25.01.2012 05:17

    http://senyszyn.blog.onet.pl/ACTA-BACHOR-POLSKIEJ-PREZYDENC,2,ID449425506,n

    Parlament Europejski już dwukrotnie wypowiadał się negatywnie o ACTA, choć o ile dobrze pamiętam PO nie była przeciwna. Niestety stanowisko PE zostało zlekceważone przez polską prezydencję, która przyjęcie ACTA miała wśród swoich priorytetów. 15 grudnia 2011 r., podczas posiedzenia Rady Unii Europejskiej, podjęto decyzję o podpisaniu ACTA. Do tego skandalu doprowadziła właśnie polska prezydencja. To kolejny wiernopoddańczy gest polskich władz wobec Stanów Zjednoczonych, które ACTA forsują.

    Znając prowadzoną przez premiera Tuska politykę przykrywania niewygodnych zdarzeń i faktów, nie można wykluczyć, że wywołanie sprawy ACTA właśnie teraz ma na celu odwrócenie uwagi Polaków od kompromitującej afery z refundacją leków. Wiadomo już, że pacjenci będą płacić ok. 30 proc. więcej za medykamenty, ale chwilowo sprawa przycichła, bo jest nowa afera.

  7. eandra 25.01.2012 08:00

    Moja uwaga:

    Nota bene ACTA,SOPA czy PIPA posłużą na pewno do ograniczeniu dostępu do tańszych leków (geriatrycznych)jako podróbek i na pewno nie bedzie to tylko o 30%!
    Ludzie starsi TEZ POWINNI PROTESTOWAĆ RAZEM z MŁODYMI!!

  8. tylka 27.01.2012 17:20

    Polski rząd przyjął ACTĘ, GMO i inne syfilisy, ale dlaczego? Nie mogę zrozumieć. Może, ktoś madrzejszy ode mnie, mi to wyjaśni? Dlaczego?

  9. tylka 27.01.2012 17:21

    Czy naprawdę chodzi tylko o forsę i wpływy? Jeżeli to prawda, to będę rosić Boga, aby Ci ludzie odeszli z tego Świata, na wieki! Amen!

  10. tylka 27.01.2012 17:25

    Oczywiście, nie życzę im nic złego, pozostawiam to opatrzności, do której sie modlę o niepodległą i wolną Polskę!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.