Prawie milion na antypodsłuchowy gabinet dla Sasina

Opublikowano: 17.11.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1048

„Rzeczpospolita” poinformowała, że w Ministerstwie Aktywów Państwowych powstał nowoczesny antypodsłuchowy gabinet. Wybudowała go spółka Siltec z Pruszkowa.

Wydatek to 912 660 zł. „Rzeczpospolita” cytuje byłego funkcjonariusza służb współpracującego z firmami zajmującymi się bezpieczeństwem niejawnych informacji. „Nic, żadna informacja się z tego gabinetu nie wydostanie na zewnątrz. Na rynku na takie inwestycje mogą pozwolić sobie tylko najbogatsze firmy i najważniejsze instytucje państwa”.

Specjalne pomieszczenie pełne jest sprzętu antypodsłuchowego najlepszego sortu. Wyposażone jest również w odpowiedni system komputerowy do bezpiecznego przesyłu danych.

„Nigdy dotąd bezpieczeństwo poufnych informacji nie było tak istotne, dlatego nie dziwi mnie ta inwestycja w MAP. Wojna Rosji z Ukrainą, działania obcych służb przeciwko Polsce, możliwość prowokacji dodatkowo to spotęgowały” – dodał ekspert.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Business Insider”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.