Prawie 200 demonstracji przeciwko paszportom sanitarnym

Opublikowano: 06.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2040

W prawie dwustu francuskich miastach zorganizowane zostały demonstracje przeciwko restrykcjom wprowadzonym w związku z pandemią koronawirusa. Uczestnicy manifestacji sprzeciwiali się przede wszystkim wprowadzeniu paszportów sanitarnych. Od 30 września do niektórych obiektów bez zaszczepienia nie wejdzie bowiem młodzież w wieku od 12 do 17 lat.

Przeciwników obowiązkowych szczepień na COVID-19 mobilizują przede wszystkim przedstawiciele suwerenistycznej i konserwatywnej prawicy. Większość sobotnich manifestacji zorganizował więc ruch Patriotów, na czele którego stoi były europoseł Florian Philippot. Jeden z dawnych liderów Zjednoczenia Narodowego zamierza zresztą startować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Ogółem przeciwnicy restrykcji przeciwko koronawirusowi zebrali się na ulicach francuskich miast 42. tydzień z rzędu. Tym razem demonstracje zorganizowano w blisko 200 tamtejszych miejscowościach, a według policji wiece i przemarsze zgromadziły blisko 141 tys. osób, zaś w samym Paryżu protestowało prawie 18 tys. Francuzów, Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 21 osób, głównie w związku z zamieszkami towarzyszącymi manifestacjom.

Głównym motywem najnowszych protestów były paszporty sanitarne, które mają od 30 września obowiązywać również nieletnich w wieku od 12 do 17 lat. Bez zaszczepienia nie będą mogły one korzystać z szeregu miejsc publicznych, co zdaniem demonstrujących jest „krzyżowaniem naszych dzieci”. Philippot zapowiada zresztą, że w przypadku dalszego forsowania przymusu szczepień, we Francji zorganizowany zostanie strajk generalny.

Na podstawie: LeFigaro.fr
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.