Pracują nad technologią wykrywania twarzy pod maskami

Opublikowano: 15.07.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1649

Dyrektor generalny Corsight, firmy zajmującej się sztuczną inteligencją, zdradził, że do rozpoznania wystarczy 50 pikseli twarzy.

W najnowszym odcinku „BBC One’s Frontline Fightback”, serialu o wykorzystaniu technologii przez organy ścigania, program zwrócił uwagę na Corsight AI. Jest to firma technologiczna, która produkuje technologię rozpoznawania twarzy do użytku w walce z przestępczością.

W odcinku przeprowadzono wywiady z dyrektorami Corsight AI, podkreślając zalety technologii rozpoznawania twarzy w walce z przestępczością w przypadkach, gdy podejrzani zakrywali twarze. Dyrektor generalny Corsight, Rob Watts, mówił: „Możemy wykonać rozpoznawanie twarzy pomimo masek, możemy wykonać rozpoznawanie twarzy przy skręcie głowy o 90 stopni. Możemy wykonywać rozpoznawanie twarzy pod ostrym kątem z wysoko zamontowanych kamer”.

Dyrektor firmy zajmującej się sztuczną inteligencją dodał, iż do rozpoznania nagranej osoby wystarczy 50 pikseli twarzy. „Przestępcy wierzą, że mogą chodzić na widoku w masce na twarzy… I myślą, że mogą iść i popełnić przestępstwo… Zostaną wykryci”.

Korzystając z technologii sztucznej inteligencji, policja może przepuszczać materiał wideo przez system, który analizuje nagranie szybciej niż człowiek w czasie rzeczywistym. Następnie może wykrywać, czy jakiekolwiek twarze na filmie należą do znanych osób. „Możemy po prostu »skonsumować« ten film w przyspieszonym tempie 15x, 30x… [System] pokaże ci, ile twarzy można zobaczyć na tym materiale, i czy którakolwiek z tych twarzy była ci znana. To działa jak informacje wywiadowcze dla funkcjonariuszy policji badających sprawę”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: „Reclaim The Net”
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 16.07.2022 05:46

    Jak ktoś jest profesjonalnym przestępcą, to sobie kupi silikonową twarz. I nic go nie pozna. Są tak doskonałe silikonowe czy z jakiegoś innego tworzywa maski na całą głowę, że można się przebrać za dowolną osobę i normalnie się ma mimikę i rusza wargami. Przynajmniej takie widziałem na youtube.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.