Pracownik księgarni pobity na ulicy, gdy bronił żony

Opublikowano: 09.08.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1152

„4 Ukraińców pobiło pracownika warszawskiej księgarni gdy wracał z żoną ze sklepu (kopano go po głowie). Nie chcieli zejść z drogi pomimo kierowanych do nich próśb. Po zagrożeniu im policją rzucili się najpierw na kobietę, ale mężczyzna stanął w obronie swojej żony” – poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych red. Michał Murgrabia.

Jak się dowiedzieliśmy, do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę. Wedle naszych ustaleń, sprawa została w poniedziałek zgłoszona policji. Funkcjonariusze mieli jednak stwierdzić, że to nie pobicie, a jedynie naruszenie nietykalności cielesnej.

Warto zwrócić uwagę, że wedle orzecznictwa Sądu Najwyższego „za naruszenie nietykalności cielesnej może być uznane tylko takie zdarzenie, które nie powoduje żadnych zmian anatomicznych lub fizycznych w organizmie człowieka i nie pozostawia na jego ciele żadnych lub – co najwyżej – nieznaczny lub przemijający ślad w postaci niewielkiego i krótkotrwałego zasinienia” (wyrok SN z 09.09.1969 r., V KRN 106/69, OSNKW 1970, nr 1, poz. 3).

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

16

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 09.08.2022 13:48

    Ja to wcale bym się nie zdziwił jak by serie takich darzeń były prowokacjami – byśmy się sobie rzucili do gardeł. Daleki jestem od usprawiedliwiamia nazizmu na Ukrainie ale znam też sporo Ukraińców – to porządni ludzie którzy wyjechali za normalnością i pracą jeszcze przed rozpoczęciem operacji… Jeden z nich, Viktor powiedział że “Ukraińcy są zaczadzeni, nie mają pojęcia co się dzieje na świecie” No…. trzeba było lat bym zrozumiał co miał dokładnie na myśli…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.