Pracownicy Tesco chcą podwyżek

Opublikowano: 14.03.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 476

Związkowcy z „Solidarności” w polskim Tesco wystąpili do prezesa sieci Davida Morrisa z postulatami podwyżkowymi na 2016 r. Żądają 200 zł brutto począwszy od lipca.

Według informacji portalu DlaHandlu.pl, przygotowany przez związkowców list do zarządu sieci zawierał jeszcze inne postulaty. Pracownicy chcą także przyznawania premii frekwencyjnej w wysokości 150 zł brutto, uzależnionej od 100 proc. obecności w pracy, ale z założeniem, że dni od niej wolne, takie jak urlop wypoczynkowy, urlop na żądanie czy ustawowe dni opieki nad dzieckiem, uważane są także za stuprocentową frekwencję.

Autorzy listu zaproponowali również wysokość nagród jubileuszowych: za 5 lat pracy – 50%, za 10 lat pracy – 100%, za 15 lat pracy – 150%, za 20 lat pracy – 200%, za 25 lat pracy – 250%, za 30 lat pracy – 300% za 35 lat pracy – 350% i za 40 lat pracy – 400% podstawowego wynagrodzenia brutto.

Związkowcy podkreślają, że żądają wprowadzenia zmian dla wszystkich pracowników sieci, bez względu na lokalizację sklepu i grupę płacową.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Piechota 14.03.2016 12:21

    Co z tego, że związkowcy żądają i to takich ochłapów? Musieliby się skrzyknąć sami pracownicy i to tysiącami – i mogliby zażądać nie śmieszne 200 brutto, tylko na początek 1000 netto!!!

  2. agama 14.03.2016 13:28

    Dlaczego nie euro, skoro robią dla zachodnich korporacji?

  3. adambiernacki 14.03.2016 21:52

    No przerażające mentalność niewolnika. Jeśli brutto to minimum 600 opamiętajcie się ludźmi jesteście. Lepiej. Ja proponuję normalności zażądać: te same pieniądze 4 godziny pracy. Kiedy ludzie się obudzą ja się zastanawiam i staną normalnie do walki zbrojnej o normalny 4 godzinny dzień pracy?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.