Pracownicy Praktikera proszą rząd o interwencję

Opublikowano: 12.05.2017 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 295

Pracownicy sieci hipermarketów budowlanych Praktiker nie otrzymali wynagrodzeń za kwiecień, a ich zdaniem ogłoszenie upadłości przez spółkę jest już tylko kwestią czasu. Z tego powodu związkowcy proszą o interwencję rząd, aby objął on specjalnym nadzorem polski oddział tej niemieckiej firmy.

NSZZ „Solidarność” w Praktiker Polska wydało specjalny komunikat informujący o zaległościach w zobowiązaniach niemieckiego przedsiębiorstwa wobec jego polskich pracowników. Nie otrzymali oni bowiem swoich wynagrodzeń za kwiecień, ani też wypowiedzeń i świadectw pracy, by móc poszukiwać nowego zatrudnienia i z tego powodu żyją oni w ciągłej niepewności.

Sprawa ma dotyczyć blisko 500 pracowników sieci hipermarketów budowlanych, którzy nie wiedzą czy w ogóle otrzymają zaległe wynagrodzenia, zaś wśród nich mają znajdować się także samotne matki wychowujące dzieci oraz jedyni żywiciele swoich rodzin. Z tego powodu związkowcy zaapelowali do rządu, aby objął polski oddział firmy specjalnym nadzorem. Pozwoliłoby to bowiem na zapewnienie pracownikom respektowania ich praw oraz uspokojenie niepokojów w spółce.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odpowiadając na komunikat „Solidarności” zapewniło, iż zwróciło się w tej sprawie do Państwowej Inspekcji Pracy, a także będzie cały czas monitorować całą sprawę. Inspektorom PIP nie udało się jednak nawiązać kontaktu z zarządem spółki, stąd cała procedura może potrwać kolejne tygodnie.

Przedstawiciele Praktiker Polska twierdzą, iż nie udało im się wprowadzić postępowania sanacyjnego firmy, ponieważ sąd zdecydował o przeprowadzeniu w niej egzekucji komorniczej. W ostatnich miesiącach zamknięto niektóre ze sklepów niemieckiego koncernu, a on sam czeka na rozpatrzenie jego skarg.

Na podstawie: Forsal.pl, TVP.info
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o