Pracownicy po 40 roku życia zapłacą nowy podatek

Opublikowano: 05.03.2018 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 257

Miliony pracowników w Wielkiej Brytanii mających więcej niż 40 lat będzie musiało liczyć się z tym, że ich pensja zmaleje przez nowy podatek. Ma on być przeznaczony na osoby, które mają powyżej 100 lat.

Nowy podatek, który będzie pobierany od pracowników mających powyżej 40 lat będzie przeznaczony na wzrastającą liczbę osób w Wielkiej Brytanii mających więcej niż 100 lat. Damien Green, były zastępca premier Theresy May uważa, że wprowadzenie nowego podatku jest koniecznie, ponieważ tylko wtedy osoby starsze mające powyżej 100 lat będą mogły otrzymać potrzebną pomoc i opiekę.

Teraz Green chce stawić czoło “społecznej bombie zegarowej”, która może wybuchnąć w Wielkiej Brytanii. Bombą według polityka jest starzejące się społeczeństwo.

“Coraz więcej osób w Wielkiej Brytanii ma więcej niż 100 lat, więc my jako politycy powinniśmy mieć plan na to. Następne pokolenie będzie mieć tyle samo kapitału zainwestowanego w nieruchomości. Dlatego powinniśmy – wzorem Japonii – wprowadzić obowiązkowy podatek przeznaczony na National Insurance. W ten sposób osoby, które osiągną wiek emerytalny nie będą musiały sprzedawać swoich nieruchomości, żeby zapewnić sobie opiekę” – powiedział Damien Green.

Opracowany przez Greena plan jest podobny do “dementia tax”, który został w zeszłym roku przedstawiony przez Torysów w czasie kampanii wyborczej. Zrezygnowali z niego, gdy okazało się, jak bardzo jest on niepopularny wśród wyborców. Green uważa, że dzięki podatkowi uda się zebrać około 20 mld funtów rocznie, a wysokość podatku należy ustalić według danych z Niemiec i Japonii, gdzie taki system już obowiązuje.

“Tak, to ciężka wiadomość, ale tylko dla kilku procent osób. Z drugiej strony ludzie, którzy się starzeją, będą mogli przestać martwić się oto, jak będzie wyglądało ich życie” – dodał Green.

Damien Green zrezygnował z funkcji wicepremiera po tym, jak w grudniu wyszło na jaw, że trzymał na swoim komputerze materiały pornograficzne.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Vici
Użytkownik
Vici

Złodzieje z rządu komunistycznego UK, nie widzą tego że ci ludzie już dawno zapracowali na swoje utrzymanie i emerytury. Aktualnie zmusza się chorych na choroby przewlekłe wymagających opieki na sprzedawanie swoich domów i opłacanie kosztów opieki które niejednokrotnie wynoszą 3 tysiące funtów tygodniowo( w domach opieki – care homes). To oznacza że dorobek ich całego życia może zniknąć 6-12 miesięcy. Osoby po czterdziestym roku życia mieszkające samotnie nie są w stanie nic uzbierać tak jest ten system zbalansowany żeby ograbić każdego `nie cwaniaka` do zera zanim umrze. Ogromna większość osób które miały by ten podatek płacić nie ma szansy dożycia wieku 100 lat. Przy obecnej technice medycznej dożycie 60-70 lat powoli staje się cudem. A jak jużtylko pojawi się jakakolwiek choroba, to już lekarzyny zadbają o to żeby według procedur NHS powoli dobijać pacjentów odpowiednimi truciznami stosowanymi w służbie zdrowia. Jak już pacjent nie nadaje się na przyjmowanie “leków” to wtedy stosuje się tzw. Liverpool care pathway żeby takiego delikwenta wykończyć szybciutko ( pretekst to “we need to think about the patient`s quality of life”) – i trwa to około do 10 dni bez jedzenia , picia i leków żaden z nich nie wytrzymuje.
Pozdrawiam z raju UK