Pracownicy niderlandzkiego MSZ domagają się więcej kobiet

Opublikowano: 23.02.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 815

Grupa 550 pracowników resortu spraw zagranicznych Holandii wystosowało list do jego kierownictwa. Domagają się w nim zatrudnienia w resorcie większej ilości kobiet. Dotychczas na ważne stanowiska w ministerstwie byli bowiem powoływani głównie mężczyźni, co prowadziło do wątpliwości w sprawie przejrzystości rekrutacji.

Osoby zatrudnione w holenderskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych postanowiły wystosować list do jego kierownictwa po sprawie niedawnej nominacji na dyrektora generalnego do spraw politycznych. Początkowo nominację po przeprowadzeniu odpowiedniej procedury selekcyjnej wygrała kobieta, ale zakwestionował ją nowy minister Wopke Hoekstra.

Lider Apelu Chrześcijańsko-Demokratycznego w ostatniej chwili zdecydował się więc powołać na te stanowisko mężczyznę. Prawie 550 pracowników ministerstwa uznało, że w resorcie powinna być większa różnorodność, dlatego zwrócili się oni do ministra o nominowanie większej ilości kobiet.

Dotychczas najważniejsze stanowiska w holenderskim resorcie dyplomacji obejmowali właśnie mężczyźni. Sekretarz generalny ministerstwa Paul Huijts przyznał, że być może w tym aspekcie konieczne będą zmiany, bo pracownicy od dłuższego czasu mieli wątpliwości odnośnie przejrzystości procedur i równych możliwości w procesie rekrutacji na wysokie stanowiska.

Na podstawie: nu.nl, msn.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.