Pracownicy medyczni zaostrzają protest

Opublikowano: 03.10.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1593

Pracownicy służby zdrowia w Białym Miasteczku mają poczucie, że rozmowy z rządem do niczego nie prowadzą. Zapowiadają zaostrzenie protestu.

Podczas konferencji prasowej w czwartek 30 września, prowadzonej wspólnie z pracownikami sądów i prokuratur, którzy rozbili swoje miasteczko przed Ministerstwem Sprawiedliwości, głos zabrała Krystyna Ptok, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Oceniła dotychczasowe rozmowy prowadzone przez protestujących medyków z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia. Stwierdziła, że to protestujący idą na ustępstwa i że negocjacje te, z powodu postawy rządu, są bezowocne. Dlatego zapowiedziała: zaostrzamy protest!

„Pracownicy ochrony zdrowia już zaczęli wypowiadać umowy o pracę” – powiedział dziennikarzom rzecznik białego miasteczka Gilbert Kolbe. „Liczymy na możliwość porozumienia we wtorek. W czwartek będą rozmowy ostatniej szansy”.

Jeśli postawa rządu się nie zmieni, pracownicy medyczni oraz personel pomocniczy ochrony zdrowia przestaną pracować w nadgodzinach, pozostaną przy jednym etacie zamiast pracy w kilku placówkach, skorzystają z zaległych urlopów.

Protestujący stwierdzili, że nie chcą nikogo straszyć, ale efekty zmęczenia pracowników medycznych już są widoczne: wymienił kilkanaście miast w różnych częściach Polski (od Koszalina po Zamość), w których zawieszono pracę oddziałów szpitalnych z powodu braku kadr.
Co na to rząd?

Minister Zdrowia Adam Niedzielski nadal zaklina rzeczywistość i twierdzi, że żadnego problemu z obsadą placówek medycznych nie ma. Przekonuje, że kryzys się skończył. Białe Miasteczko natomiast, jak powiedział, nie reprezentuje ogółu zatrudnionych w ochronie zdrowia.

A co z postulatami protestujących, którzy chcą, by ich zarobki osiągnęły poziom europejskiej średniej, a także, by zwiększyły się wyceny świadczeń medycznych? Rząd twierdzi, że nie ma pieniędzy, a spełnienie oczekiwań pracowników rozsadziłoby budżet.

Autorstwo: Małgorzata Kulbaczewska-Figat
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.