Pracodawcy będą mieć dostęp do danych o zaszczepieniu?

Opublikowano: 11.08.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2299

Poniższy materiał zawiera elementy propagandy rządowej, która zrównuje krytyków terapii genetycznej z antyszczepionkowcami. Należy pamiętać, że ataki na „punkty szczepień” najprawdopodobniej są prowokacjami rządowymi, by konfliktować społeczeństwo w celach politycznych (dowód na prowokację rządową w wideo niżej). Rząd zapomina również o istnieniu tajemnicy medycznej – ujawnianie danych medycznych pracodawcom bez dobrowolnej (niewymuszonej) zgody pacjentów jest przestępstwem.

https://www.youtube.com/watch?v=-9LkzKPWF0A

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z Polskim Radiem 24 został zapytany o to, czy niektóre osoby mogą nie chcieć się zaszczepić po to, by nadal móc pracować zdalnie. Kraska odpowiedział, że praca zdalna nie zawsze przynosi takie efekty, jakich by sobie życzył pracodawca. „Jest pomysł, aby pracodawcy uzyskali możliwość dostępu do danych o zaszczepieniu. Jeżeli pracodawca uzna, że praca pana niezaszczepionego Iksińskiego jest mniej wydajna niż jego kolegi, który jest zaszczepiony, ma do tego narzędzia, w jaki sposób go zmobilizować” – powiedział.

Zaznaczył, że najprawdopodobniej rząd nie wprowadzi jesienią pełnego lockdownu. „Jeśli będą jakieś restrykcje, jakieś obostrzenia, to będą to obostrzenia regionalne, tam, gdzie osób, które są niezaszczepione, jest dużo, tam, gdzie tych nowych zakażeń będzie więcej” – przekazał.

Na pytanie dotyczące wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla pracowników służby zdrowia, Kraksa podkreślił, że od początku pandemii namawiał na dobrowolność. „Myślę, że jeżeli patrzymy na służbę zdrowia, to w tej chwili – mimo rekomendacji Rady Medycznej – tej obowiązkowości na dzień dzisiejszy nie widać, ponieważ jest dość duży procent wyszczepienia. Ponad 90 proc. lekarzy – chyba 95 czy 96 proc. – jest zaszczepionych” – powiedział.

Jak powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, rząd chce zdecydować się na wariant, w którym zakłada się, że zaostrzone miałyby zostać limity dla osób niezaszczepionych, równocześnie żadne limity nie obejmowałyby osób zaszczepionych. Podstawą weryfikacji byłyby certyfikaty szczepień. Rada Medyczna tymczasem postuluje twarde zakazy wstępu do niektórych miejsc dla niezaszczepionych. „Niestety bardzo aktywne są ruchy antyszczepionkowe, które sieją niepokój w głowach osób, które wahają się, czy się zaszczepić. To bardzo zły trend. W tej chwili wszystko zależy od tego, ile osób zaszczepi się w ciągu najbliższych tygodni. Jeżeli natomiast poziom wyszczepień nie wzrośnie, to możemy mieć ok. 15 tys. przypadków zachorowań dziennie” – powiedział.

Tymczasem we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że premier Mateusz Morawiecki zaakceptował objęcie pracowników punktów szczepień taką samą ochroną jak innych funkcjonariuszy publicznych. „Na posiedzeniu Rady Ministrów omawialiśmy ataki antyszczepionkowców na punkty szczepień oraz kierowanie gróźb wobec personelu medycznego” – napisał na „Twitterze”.

Podczas konferencji prasowej szef rządu został zapytany o szczegóły objęcia pracowników punktów szczepień ochroną jak funkcjonariuszy publicznych. „Ja się do niej bardzo jednoznacznie przychylam. Wszyscy pracownicy punktów szczepień, zwłaszcza tych, które są prowadzone gdzieś na rynkach, na ulicach, które są narażone na bezpośredni kontakt z potencjalnymi agresorami, wykonują bardzo potrzebną społeczną pracę” – powiedział Morawiecki. „Zaproponujemy Sejmowi objęcie ich tą dodatkową opieką poprzez przyznanie im statusu funkcjonariusza publicznego” – dodał.

Na pytanie, kiedy projekt trafi do Sejmu, premier zauważył, że posiedzenie izby jest w środę. „Trudno będzie zrobić to do jutra, żeby wprowadzić tego typu zmiany. Natomiast z całą pewnością, jeśli nie uda się to w tym trybie absolutnie ekstraordynaryjnym, to na kolejnym posiedzeniu” – przekazał.

Źródło: pl.SputnikNews.com [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości i wstęp: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wolna Dusza 11.08.2021 10:38

    TECHNIKI STOSOWANE W OPERACJI COVID-19 1. Gaslightnining – zaburzanie percepcji rzeczywistości. Ta technika polega na wmawianiu ofiarom, że rzeczywistość, którą widzą nie jest prawdą i że kwestie oczywiste wcale takimi nie są. Żyliśmy normalnie i gdyby nie powiedzieli w środkach masowego przekazu, że jest jakaś pandemia to nikt by nawet tego nie zauważył. Przechodzili byśmy jak dotychczas normalne sezonowe okresy przeziębień i uważali byśmy to za normalne. 2. Wymuszanie narracji. Zdominowanie dialogu społecznego. Wymuszanie narracji polega na nieustannym bombardowaniu ofiary określonymi informacjami. 3. Przepowiadanie przyszłości – kreowanie wizji świetlanej przyszłości, która nastąpi po pokonaniu wirusa. Ale jeszcze musimy chodzić w maskach, jeszcze musimy zostać w domu, jeszcze musimy się zaszczepić. TO JESZCZE TYLKO DWA TYGODNIE. 4. Obwinianie ofiary. Psychopaci nigdy nie przyznają, że to oni są winni doprowadzenia ofiar do sytuacji bez wyjścia. Mówią, my chcieliśmy dobrze, ale to wasza wina, bo chcecie jezdzić na urlopy, bo chcecie się ze sobą spotykać, bo chcecie obchodzić święta. My chcemy dobrze, ale to wasza wina, że się nie stosujecie. 5. Izolacja.jest najlepszą metodą złamania psychiki. 6. Atakowanie i ośmieszanie osób, które kwestionują status quo. Mamy tutaj do czynienia z ośmieszaniem lekarzy i naukowców dowodzących bezsensu covidowej narracji. Osoby te posiadają mocne argumenty i dowody naukowe na to, że obecna pandemia nie ma naukowych podstaw. Żaden instytut na świecie nie wyizolował do tej pory koronawirusa, na ulotkach testów PCR jest wprost napisane, że nie służą one do diagnozowania koronawirusa. Nie było prowadzonych żadnych badań, czy maseczki powstrzymują transmisję wirusa, nie były prowadzone też żadne badania bezpieczeństwa szczepionek przez niezależne instytuty naukowe. 7. Zmuszanie do wychwalania oprawcy i uznawania jego zasług. Podejmowanie prób zmuszenia społeczeństwa do przyznania, że to co się obecnie dzieje to nie porażka a zasługa rządu i osób utrzymujących obecny stan rzeczy. 8. Utrzymywanie podwójnej narracji. Zamykamy – otwieramy – zamykamy – otwieramy – zamykamy po pewnym czasie każda ofiara przyzwyczaja się do stanu rzeczy i zaczyna dostosowywać się do sytuacji. z rytmu, kiedy jesteś krok od stabilności.9. Odbieranie radości życia. Konstruowanie takiej rzeczywistości, żeby życie nie dostarczało żadnej rozrywki i przyjemności. Zamykanie klubów fitness, restauracji, lasów, odwoływanie świąt i wydarzeń kulturalnych. 10. Narcystyczna furia nadreakcja na wszelkie objawy oporu. Pośpiech. Wymuszanie. Wprowadzanie coraz to surowszych sankcji, kiedy nie wszystko idzie zgodnie z planem.11. Doprowadzenie ofiar do wyuczonej bezsilności. Doprowadzenie ofiar do wyuczonej bezsilności odbywa się przez brak reakcji na cierpienia ofiary.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.