Pracodawca odciął rękę pokojówce

Opublikowano: 10.10.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Jak twierdzi rodzina poszkodowanej, saudyjski pracodawca ukarał ją po tym, jak próbowała uciec przed prześladowaniem i torturami.

Kashturi Munirathinam, 55-letnia Hinduska, przybyła do Arabii Saudyjskiej w poszukiwaniu pracy. Opuściła swój dom na wsi w południowych Indiach, w stanie Tamil Nadu trzy miesiące temu. Podjęła pracę jako sprzątaczka.

“Kiedy próbowała uciec przed prześladowaniem i torturami, pracodawca odciął jej prawą rękę. Upadła i doznała poważnych obrażeń kręgosłupa” – tłumaczyła jej siostra lokalnym mediom. Pokojówka podczas próby wydostania się z domu pracodawcy-oprawcy wypadła przez balkon.

Ogromnym problemem Arabii Saudyjskiej jest jej system sponsoringu, który sprowadza się do tego, że pracownik nie może opuścić kraju bez zgody pracodawcy. Obrońcy praw człowieka tłumaczą, że prowadzi to do powszechnego nadużywania władzy i tworzy warunki zbliżone do niewolnictwa.

Poza znęcaniem się mężczyzna oskarżany jest również o niewypłacanie swojej pracownicy pensji. Swoje zachowanie tłumaczy tym, że kobieta „źle pracowała”.

W sprawę zaangażował się już indyjskie ministerstwo spraw zagranicznych. Munirathinam leczona jest w szpitalu w Rijadzie w stolicy Arabii.

To nie jedyny skandal, w który zaangażowany jest obywatel Arabii Saudyjskiej. W zeszłym miesiącu władze Indii zareagowały po tym, jak saudyjski dyplomata oskarżony został o zgwałcenie dwóch pokojówek w mieszkaniu na obrzeżach stolicy Indii. Mężczyzna opuścił kraj powołując się na immunitet dyplomatyczny.

Autorstwo: MZ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
agama
Użytkownik

A srarabia to przewodniczący komisji ds. człowieka w ONZ-ecie. Co za czasy, żeby bandytów honorować

cool_mate
Użytkownik
cool_mate

Otóż odpowiedz jest prosta, są to czasy political correctness ot co.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ