Praca tylko blisko domu

Opublikowano: 09.01.2019 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1938

Z najnowszych badań Work Service „Migracje zarobkowe Polaków” wynika, że ponad 90 proc. Polaków odrzuca zarówno pomysł wyjazdu za pracą zagranicę, jak i przeprowadzkę do innej części kraju.

Jak informuje portal Pulshr.pl, z raportu Work Service dowiemy się, że obecnie na wyprowadzkę za pracą gotowych jest zaledwie 5,2 proc. aktywnych i potencjalnych uczestników polskiego rynku pracy. Aż 80 proc. zdecydowanie nie planuje migracji wewnątrz kraju, a 13,8 proc. „raczej” odrzuca taką perspektywę.

Dlaczego? Bo wielu pracowników ma już zatrudnienie w miejscu zamieszkania i przeprowadzka nie jest w ich wypadku koniecznością. Co mogłoby skłonić ich do zmiany miejsca zamieszkania i zatrudnienia? Jedynie wyższa płaca. Dla 71 proc. ankietowanych zachętę do relokacji stanowiłoby wynagrodzenie przekraczające 4000 zł netto. Jest to o około 500 zł więcej niż aktualny poziom przeciętnej płacy w sektorze przedsiębiorstw. Jednocześnie 0 proc. ankietowanych było skłonnych zmienić miejsce zamieszkania dla wynagrodzenia rzędu do 2 tys. zł netto, a tylko 4 proc. dla 2,5 tys. netto.

Zdjęcie: skeeze (CC0)
Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
jasoncruzoe
Użytkownik
jasoncruzoe

Wynajem mieszkania to 1500zł bez mediów kto przy zdrowych zmysłach przeprowadzi się za 2tys. Kto robi te badania! Instytut autyzmu…
Miałem ofertę pracy o 1tys. wyższą ale koszty paliwa na dojazd przekroczyły by tę wartość. Do tego dzieci szkoła itp..