Poznań sfinansuje mieszkanie dla bezdomnych homoseksualistów

Opublikowano: 06.02.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1402

Jedna z organizacji mniejszości seksualnych ogłosiła sukces osiągnięty dzięki porozumieniu z władzami Poznania. Liberalny prezydent Jacek Jaśkowiak uznał, że pieniądze miejscowych podatników powinny zostać przekazane na mieszkanie, z którego będą mogli korzystać homoseksualiści znajdujący się w kryzysie bezdomności.

Grupa Stonewall w informacji opublikowanej na „Facebooku” ogłosiła, że w końcu udało jej się wywrzeć odpowiednią presję na Urzędzie Miasta Poznania. Organizacja LGBT od lat miała zabiegać właśnie o sfinansowanie przez samorząd „mieszkania wspomagającego dla osób LGBT+”, przeznaczone dla homoseksualistów nie posiadających własnego miejsca zamieszkania.

Postulat ufundowania takiej inicjatywy znalazł się już wcześniej w propozycji „poznańskiej karty LGBT+”. W sierpniu ubiegłego roku wysłano zaś specjalny list do liberalnego prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka. Dużą rolę w realizacji żądań grup mniejszości seksualnych miała mieć pełnomocnik Jaśkowiaka ds. polityki równościowej Stella Gołębiewskia, a także Komisja Dialogu Obywatelskiego.

Rozpisany został już nawet konkurs na realizację pilotażowego programu. W jego ramach urządzone zostanie specjalne mieszkanie, z którego będzie mogło korzystać na raz nawet kilka osób. Przy tej okazji sporządzony zostanie także raport mający ocenić skalę problemu bezdomności wśród homoseksualistów. Pilotażowo mieszkanie ma działać od kwietnia przez dziewięć najbliższych miesięcy. Na ten cel przeznaczono 60 tys. złotych.

Na podstawie: ePoznan.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Collega 06.02.2021 15:50

    A więc starając się o pomoc publiczną trzeba podawać orientację seksualną?

  2. BANDZIORkaq 06.02.2021 17:36

    Od dziś zostaję pedałką. Po co? Bo płacę gargantuiczne kwoty za wynajem mieszkania, a tu można łatwo i szybko załapać się na socjal, dla właściwie zorientowanych jest to niewykonalne.

  3. zxcv 06.02.2021 21:02

    Czyli w Poznaniu dyskryminują heteroseksualnych bezdomnych? Co z tymi którzy mnie przejawiają żadnych zboczeń i dewiacji? Czy ich bezdomność nie jest warta pomocy tym bardziej, że po wyjściu z niej mogliby założyć rodzinę i dać życie nowym obywatelom?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.