Poznań na tęczowo

Opublikowano: 04.07.2021 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1892

Stolica Wielkopolski wczoraj przez cały dzień była we władaniu społeczności zgromadzonej pod tęczowymi flagami. Patronatem imprezę objął prezydent miasta Jacek Jaśkowiak. W Marszu brało udział kilkanaście tysięcy ludzi. Obyło się bez żadnych incydentów, a policja nie miała nic do roboty.

Od 17 z pl. Wolności ruszył różnobarwny tłum. Na trasie swoje stoiska miały Stowarzyszenie Grupa Stonewall, bank BNP Paribas, stowarzyszenie Otwarte Klatki, Netflix. Ten ostatni serwis VOD stał się znany z wielkich banerów w wielu miastach Polski, na których widniało hasło „Nie da się napisać pełnej historii bez LGBTQIA”.

Aktywista Grupy Stonewall Mateusz Sulwiński, cytowany przez „Gazetę Wyborczą” woła: „Mamy prawo do tej przestrzeni. Mamy prawo do tego miasta. A jeśli ktoś uważa inaczej, może wypierdalać”. Ta deklaracja została przyjęta przez zebranych z niesłychanym entuzjazmem. BNP Paribas oddał do dyspozycji sejf, w którym zebrani mają przechowywać to, co chcieliby z siebie wyrzucić, a co mogli napisać na kartkach. Słowa czy złe wspomnienia mają być przechowywane w sejfie do czasu aż „Polska zniknie z listy najbardziej homofobicznych krajów na świecie”.

Poznańska GW relacjonowała: „My się po prostu kochamy – mówi Monika Tichy ze stowarzyszenia Lambda Szczecin i całuje w usta swoją osobę partnerską. – To jest coś, czego dzieci nie powinny widzieć? W dupie to mam. Potrzebujemy radykalnej zmiany. Ta kultura nie obroniła dzieci przed pedofilią. Musimy ją zastąpić naszą kulturą”.

Uczestnicy Marszu wyrażali nadzieję, że niedługo polski parlament będzie składał się w większości z ludzi tolerancyjnych wobec środowisk LGBT. I wówczas zacznie w Polsce obowiązywać nowe prawo, uwzględniające postulaty osób nieheteronormatywnych.

Na trasie przemarszu solidaryzowali się z uczestnikami aktorzy Teatru Polskiego w Poznaniu. Marsz Równości w Poznaniu trwał do godzin nocnych.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

  1. agama 04.07.2021 14:05

    skoro są tolerowani to po co te parady?

  2. 3steta 04.07.2021 16:35

    Gdyby byli “tolerowani” to nie byłoby dyskryminacji społecznej i prawnej,jaką jest brak możliwości zawierania małżeństw cywilnych,które te mają wymiar duchowy jak i też są obowiązkowe by odwiedzić ukochaną osobę(są przypadki gdzie tylko małzonek może złożyć wizytę a już nie wpuszczą partnera czyli osoby beź ślubu). W PL kwiatowa “tęcza” w Warszawie jakoś ciągle była podpalana – tyle z prawdziwej tolerancji Polaków.

  3. MasaKalambura 04.07.2021 17:01

    Ciekawe że małżeństwo w obecnych czasach w tzw środowiskach postępowych uważane jest raczej jako niepotrzebna pozostałość ciemnogrodu niż coś pozytywnego. Jako ulga prawna pozostaje pomocą dla par, które poświęcając swą niezależność i wolność, decydują się na związek, ograniczenia i poważny wydatek energetyczny i finansowy związany rodzeniem i wychowywaniem dzieci w rodzinie.
    Nie ma w zamknięciu drogi do małżeństwa dla homoseksualistów niczego z dyskryminacji. Jest raczej sprawiedliwość.

    To pomoc dla rodzin, dla których małżeństwo wymyślono. A nie dla kolejnej fanaberii hedonistów.

  4. No Comply 05.07.2021 07:28

    @3steta: Najwięcej o tolerancji krzyczą Ci, którzy mają z nią najmniej wspólnego.

  5. Collega 05.07.2021 11:39

    “Ta kultura nie obroniła dzieci przed pedofilią. Musimy ją zastąpić naszą kulturą”.
    Mój komentarz:
    “Zamienił stryjek siekierkę na kijek”
    albo
    “Wpaść z deszczu pod rynnę”

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.