Poziom bezrobocia dramatycznie wysoki

Opublikowano: 05.02.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 822

Prognozy analityków i ekonomistów nie pozostawiają złudzeń. W 2013 roku w naszym kraju stopa bezrobocia oficjalnie przekroczy 14% zarejestrowanych Polaków. Redukcja zatrudnienia obejmie budownictwo, które od kilku już miesięcy jest w permanentnym kryzysie, ale także firmy z branży IT i handel.

Główny Urząd Statystyczny podał, iż stopa bezrobocia w grudniu 2012 wyniosła już 13,4%. Przekroczenie poziomu 14% bezrobotnych w wieku produkcyjnym spodziewane jest już w pierwszym kwartale tego roku.

Propagandowy obraz serwowany przez rząd zakłóca między innymi PKPP Lewiatan, lakonicznie informujący o potencjalnych zwolnieniach w branży motoryzacyjnej, elektronicznej, odzieżowej i meblarskiej. Sam rząd ustami premiera przyznaje się, iż “pierwszy kwartał tego roku będzie najtrudniejszym w ostatnich kilku latach”. Zdaniem Donalda Tuska w drugim półroczu będzie lepiej, aczkolwiek trudno ustalić komu i pod jakim względem, skoro wspomniane lepiej niekoniecznie może oznaczać tworzenie nowych miejsc pracy.

Na podstawie: money.pl
Źródło: Autonom


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. MarianPazdzioch3 05.02.2013 10:35

  14% zarejestrowanych a większość się nie rejestruje, czyli realne bezrobocie jest dużo większe.

 2. monter 05.02.2013 12:02

  Ciekawe ilu Polaków zdolnych do pracy ma PRACĘ, bo zarejestrowanie w urzędzie żeby oficjalnie byc bez pracy to kupa śmiechu!

 3. Il 05.02.2013 12:03

  Najwiecej nierobów jest w sejmie i urzedach administracji panstwowej.
  Udają ze pracują pobierając podatki na swoje walutowe wypłaty.

  Urzedy Pracy nalezy jak najszybciej zlikwidowac,

  Ubezpieczenia Społeczne powinne byc prawdziwie Społeczne a nie urzędnicze (urzednicze – czasami w rzeczywistosci fikcyjne i nie zapewniajace prawidłowego leczenia)

  eurodotacje itp. służą w Polsce do różnego rodzaju korupcji i sprzeniewierzenia środków i majątku Narodu Polskiego.

 4. egzopolityka 05.02.2013 15:41

  W tym roku bezrobocie może wzrosnąć do 30%. W pierwszej połowie roku 2013 będzie się mówić o gwałtownych podwyżkach cen(cena sera białego wzrosła o 10% w ciągu dwóch tygodni) a w drugiej połowie roku 2013 będzie się mówić o tym czy W OGÓLE DA SIĘ kupić pewne potrzebne rzeczy.

 5. MamDosc 05.02.2013 20:53

  Te 14% to tylko statystyka Urzędu Pracy, a po roku człowiek wypada ze statystyki i figuruje gdzie ? Że niby już znalazł pracę . Jestem z Warmińsko-Mazurskiego i tu można śmiało powiedzieć że na 3 osoby 1 ma pracę .

 6. matimozg 06.02.2013 08:19

  @Il Ale zobacz jak oni pracują. Ludzie muszą chodzić do pracy codziennie. A sala sejmowa świeci często pustkami. Ile razy jest 100 % frekfencji?

 7. pasanger8 06.02.2013 20:56

  Obiecał nam Donek drugą Irlandię no to ją mamy skumbrie w tomacie pstrąg.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.