Pozew zbiorowy przeciwko Amber Gold odrzucony

Opublikowano: 01.10.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 637

Gdański Sąd Okręgowy odrzucił pozew zbiorowy przeciwko Amber Gold ze względów formalnych. Według sądu zabrakło wspólnego mianownika dla wszystkich poszkodowanych, co jest warunkiem przyjęcia pozwu zbiorowego.

W pozwie ponad dziewięciuset poszkodowanych domagało się od Marcina P. i Katarzyny P., członków zarządu Amber Gold, ponad 76 mln zł.

Portal trójmiasto.pl podaje, że podczas ogłoszenia przez sąd decyzji o odrzuceniu pozwu na sali nie było nikogo z poszkodowanych, ani żadnego z reprezentujących ich prawników.

Spółki Amber Gold miały inwestować w złoto i inne kruszce. Działały od 2009 r., a klientów kusiły wysokim oprocentowaniem inwestycji, które znacznie przewyższało oprocentowanie lokat bankowych. W sierpniu 2012 roku firma ogłosiła likwidację, kilkunastu tysiącom swoich klientów nie wypłaciła powierzonych jej pieniędzy.

Autor: plk
Na podstawie: trojmiasto.pl, rmf24.pl
Źródło: Niezależna.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.