Pozew byłych pracowników przeciwko Biedronce jeszcze w tym miesiącu

Opublikowano: 07.06.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 475

Jeszcze w tym miesiącu do sądu ma trafić pozew byłych pracowników portugalskiej sieci hipermarketów Biedronka, a mówi się nawet o złożeniu kilku oddzielnych skarg na jej działalność. Osoby onegdaj zatrudnione w sklepach Biedronki będą bowiem domagać się zadośćuczynienia za złe i często po prostu niebezpieczne warunki pracy.

Nad sprawą przeciwko sieci hipermarketów pracuje Kancelaria Prawna Lech Obara i Współpracownicy, która zapowiada, że już w tym miesiącu złoży do sądów kilka pozwów przeciwko Biedronce. Odpowiednie wnioski mają trafić do wymiaru sprawiedliwości w Elblągu, ponieważ zdaniem prawników warszawskie sądy z powodu natłoku pracy zarządzają pierwszą rozprawę po około roku, natomiast czas pomiędzy kolejnymi wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Pozwy przygotowane przez wspomnianą kancelarię dotyczą naruszenia prawa pracowników do bezpiecznej i higienicznej pracy, bowiem w sieci zatrudniano osoby bez ważnych badań lekarskich uprawniających do wykonywania czynności niezapisanych zresztą w oficjalnych umowach o pracę. Jednocześnie kierownictwo Biedronki nie informowało swoich pracowników o ryzyku zawodowym oraz zasadach ochrony przed zagrożeniami związanymi z faktycznie wykonywanymi obowiązkami.

O odszkodowanie za sprawy sprzed kilkunastu lat chce walczyć nawet kilkaset osób, a właśnie byli pracownicy sieci w Elblągu i miastach województwa warmińsko-mazurskiego jako pierwsi zdecydowali się złożyć swoje podpisy pod odpowiednimi dokumentami. Część z nich podkreśla przy tym, że w ostatnich latach w Biedronce zaszły poważne zmiany w zakresie poprawy warunków pracy.

Właściciel Biedronki, czyli portugalska spółka Jeronimo Martins, nie zamierza komentować doniesień dotyczących pozwu przed zapoznaniem się z jego treścią. Firma podkreśla przy tym, iż dba o przestrzeganie prawa pracy i przepisów BHP.

Na podstawie: Forsal.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Waldorfus 07.06.2017 15:42

  Już zastępują ich przybysze z Ukrainy

  Czas domagać się socjalnego dla wszystkich polskich obywateli którzy nie mają pracy. Każdemu człowiekowi należy się ciepły „dach nad głową” i strawa. W tym kraju nawet zwierzęta mają lepiej niż ludzie.

  Władza traktuje ludzi jak bydło – instrumentalnie: ten „łepek” jest przydatny do czegoś, a tamten, do niczego się nie nadaje, a zatem niech zdycha.

  I tak też Polacy zamarzają na polskich ulicach i niedogrzanych, albo w ogóle nie ogrzanych domach. W tym kraju który w UE jest już chyba ponad dziesięć lat, w UE w której za ludzi w przemyśle pracują roboty. Jako kraj kapitalistyczny, przez elity określany mianem „cywilizowanego”, przez już 25 lat, jeszcze nie doczekał się zasiłku socjalnego który jest najlepszą, i niekiedy jedyną konkurencją dla pracodawców w tych naprawdę cywilizowanych krajach: Irlandii, Niemczech, Danii, Szwecji…

  A ty Polaku, który nie potrafiłeś walczyć, nie potrafisz być solidarny ze swoimi ziomkami, teraz zdychaj z głodu. W twojej TVP nie pokażą już tobie, jak na Zachodzie ludzie żyją i zarabiają: rzetelne dziennikarstwo, a świętoszkowate elity brata Karnowskiego.

  P.S.: Dlaczego „Strajk”: https://wolnemedia.net/nasilaja-sie-strajki-pracownikow-sieci-handlowych/
  – milczy na temat braku zasiłku socjalnego i korzystaniu przez elity, z ludzi jak ze zwierząt w epoce średniowiecza?…

 2. Stanlley 07.06.2017 16:26

  Dobrze mówisz o zasiłku socjalnym ale skądś trzeba na to pieniądze brać. Dlatego tak ważne jest uniemożliwienie transferu zysków do ich macierzystych krajów – bo obecnie pracownicy biedry pracują na socjal – ale Portugalczyków, lidla dla Niemców itp. Pis chciał coś z tym zrobić ale od razu na same plany podniósł się skowyt szczególnie totalnej opozycji która przez poprzednie 8 lat okradała kraj wspieranej przez IV reich – UE

 3. Waldorfus 07.06.2017 20:36

  Stanlley 07.06.2017 16:26

  Od dawna zastanawiam się – czy to PiS rządzi, czy opozycja — postkomuna z liberałami: https://wolnemedia.net/kukiz-ujawnia-listowny-straszak-od-antoniego/#comment-209438

  Panie Stanlley. Rządy partii PiS, są nawet rządami autorytarnymi, ale szkoda tylko że wobec słabszych: https://wolnemedia.net/rodzice-przeciw-terrorowi-szczepien/
  Od tego PiS-owi wyborców nie przybędzie. To Panu gwarantuje, Panie Stanlley.

  Skopią człowieka na ulicy, krew się po nim leje, wtedy dopiero można iść z tym na PiS-owską policję: https://wolnemedia.net/policjanci-wspierali-nielegalna-eksmisje/#comment-211452

  Proszę sobie jeszcze przypomnieć wypowiedzi ministra Gowina na temat endecji. A kiedy w PiS-owskiej cenzurowanej TVP, była mowa na temat świadczeń socjalnych dla obywateli polskich, tego już nie będę proponował Panu przypominania sobie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.