Pożar w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia

Opublikowano: 07.06.2018 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Przeczytano 226 razy!

Ratownicy nie przestają gasić poszczególnych ognisk pożaru w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Nie ma otwartego pożaru — poinformowało w środę biuro prasowe Służby Państwowej Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Według danych ukraińskiego resortu we wtorek w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia zapaliło się około 10 hektarów suchej trawy. Potem pojawił się komunikat, że powierzchnia pożaru zmniejszyła się prawie dwukrotnie, do 6 hektarów, i że sytuacja jest pod kontrolą. Wszczęto sprawę karną.

„Nie ma otwartego pożaru, żarzą się dwa sektory ściółki leśnej, trawa, powalone drzewa i pnie” — głosi komunikat resortu.

Pożar gasi 35 jednostek sprzętu i 150 osób, samoloty Służby Państwowej Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Tło promieniotwórcze w Kijowie, Czarnobylu i wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej jest w granicach normy.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU: Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.

pl Polski
X