Powstrzymano rosyjskie prowokacje w Polsce?

Opublikowano: 25.08.2016 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 6

Minister Mariusz Błaszczak triumfuje. Twierdzi, że udało mu się powstrzymać rosyjskich prowokatorów jednym prostym sposobem: zawieszając na czas nieokreślony mały ruch graniczny.

Mały ruch graniczny został zawieszony oficjalnie w ramach przygotowań do szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. Już po jednym i drugim wydarzeniu wznowiono go na granicy polsko-ukraińskiej. Co innego obwód kaliningradzki – tam przekroczenie granicy nadal jest dostępne tylko z wizą.

Mieszkańcy pobliskich miejscowości byli niepocieszeni, bo Rosjanie regularnie przyjeżdżali na zakupy. Sporo wydawali w obwodzie kaliningradzkim także goście z Polski. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak wie jednak lepiej. Stwierdził, że zarzut o stratach gospodarczych to mit, miejsca pracy w pomorskim i warmińsko-mazurskim nie są zagrożone, ba, nawet wartość zakupów obywateli Federacji Rosyjskiej w Polsce pozostała bez zmian. A korzyści jest mnóstwo – jak powiedział minister, “zawieszenie spowodowało, że niemożliwe są prowokacje rosyjskie w Polsce”. MSW cieszy również poważne ograniczenie zjawiska przemytu na polsko-rosyjskiej granicy. Identyczny, a nawet poważniejszy problem na granicy z Ukrainą najwyraźniej nie jest wart uwagi ani tym bardziej tak zdecydowanych kroków.

Przy okazji Błaszczak wycofał się z przedstawianego wcześniej, jak się okazuje, kłamstwa, że MRG zawieszono tylko na chwilę. Minister spraw wewnętrznych stwierdził, że powrót ułatwień w przemieszczaniu się osób nastąpi, kiedy zmieni się sytuacja w Rosji, w szczególności, gdy zmieni się gubernator w Kaliningradzie. Szanse Rosjan na powrót do regularnych zakupów w Polsce zwiększy również zmiana polityki wobec Ukrainy.

Autorstwo: AR
Źródło: Strajk.eu

UZUPEŁNIENIE WM

Na terenach przygranicznych trwa zbiórka podpisów ws. przywrócenia małego ruchu granicznego z Rosją, o czym informowaliśmy TUTAJ.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

O tym że polskojęzyczny rząd (zarówno PO jak i PiS) przekłada interesy ukraińskie nad polskie można było przekonać się już po odmowie wydania zgody na budowę drugiej nitki gazociągu Jamał, który miał przebiegać przez Polskę (za to nie przebiegał przez Ukrainę). Polskojęzyczny rząd argumentował odmowę, ochroną interesów Ukrainy (sic?!) Chciał wymusić by kolejny gazociąg biegł przez Ukrainę. W rezultacie, kilka lat później Rosjanie do spółki z Niemcami poprawadzili gazociąg po dnie Bałtyku…

belfanior
Użytkownik
belfanior

@Admin.
Nie wiem jak wyglada ten pomysl ze strony technicznej,ale moze warto byloby pomyslec nad wprowadzeniem opcji:”lapka w gore,lapka w dol”

agama
Użytkownik

prawda taka, że to Polska spiskuje przeciwko ruskim razem z zachodem i prowokuje do wojny światowej

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Już sam termin “Prowokatorzy” zalatuje starym dobrym systemem, z którego ponoć się wyzwoliliśmy. Niestety stęchlizna po tym systemie nie chce w żaden sposób ustąpić. Tylko mordy się zmieniły z czerwonych na rozmodlone.

Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

“Wali głową o ścianę”.