Powstanie Rejestr Ciąż z dodatkowymi danymi medycznymi

Opublikowano: 24.11.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1733

Maksymalizacja kontroli kobiet w aspekcie reprodukcyjnym nie ustaje – od 1 lipca wszystkie ciąże w Polsce będą rejestrowane. Każdy podmiot medyczny zobowiązany będzie do odnotowania ciąży pacjentki w Systemie Informacji Medycznej.

Sprawę nagłośnił na „Twitterze” poseł Koalicji Obywatelskiej, Krzysztof Brejza – prócz informacji o wejściu w życiu nowego przepisu umieścił również pismo, które skierował do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Domaga się w nim odpowiedzi na to, kto zainicjował zmianę w rozporządzeniu dotyczącym przekazywania danych medycznych i przede wszystkim, jaki jest właściwie cel monitorowania ciąży pacjentek.

Od 1 lipca 2022 drugiego roku każdy lekarz, który dowie się o ciąży pacjentki, ma zarejestrować ją w Systemie Informacji Medycznej (SIM). Przepis ten obowiązuje od pierwszych dni ciąży, a obowiązek wprowadzenia danych obowiązuje zarówno podwykonawców działających w ramach NFZ-u, jak tych w sektorze prywatnym.

Przepis ten Polki zawdzięczają knowaniom rządu na kanwie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2020 roku dotyczącego przetwarzania danych medycznych w systemie informacyjnym i terminów przekazywania ich do SIM. Prócz obowiązku rejestrowania ciąży, dodaje się również obowiązek umieszczania w systemie danych takich jak grupa krwi, obecność implantów w ciele oraz alergii pacjenta. W uzasadnieniu czytamy, iż zebranie tych danych posiada „walor identyfikacyjny”.

Wiadomym jest, że dodanie obowiązku rejestrowania ciąży do rozporządzenia z czerwca 2020 r. ma na celu bezpośrednią kontrolę nie o tyle samego faktu ciąży, o ile sposobów jej przerwania. W takim wypadku Ministerstwo Zdrowia otwiera sobie furtkę do informacji dotyczących poronień oraz aborcji. W sprawie prócz Akcji Demokracji wypowiedział się w social mediach Aborcyjny Dream Team, który na razie zachowuje spokój w obliczu tych zmian. „Na ten moment możemy powiedzieć o tym projekcie tylko tyle, że nic nie możemy o nim powiedzieć. Lakoniczne urywki publikowane w social mediach służą wyłącznie podkręcaniu nastrojów (…). Dlatego też na razie tylko sygnalizujemy: badamy ten temat, jesteśmy czujne ale nie zakładamy najgorszego” – poinformował ABD na swoim profilu facebookowym.

Autorstwo: Antonina Steffen
Źródło: Strajk.eu

Komentarz „Wolnych Mediów”

Zbieranie danych o grupie krwi jest bardzo niepokojące. Możliwe, że kontrola aborcji i niedawne rozszerzenie zakazu aborcji, są środkiem do osiągnięcia zupełnie innego celu, niż walka z aborcją. Informacje o grupie krwi przydatne są w transplantologii, a dane statystyczne o poronieniach mogą być wykorzystane do weryfikacji skuteczności działań depopulacyjnych.


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Cami 24.11.2021 19:25

  Z tego co kojarze to nawet walkowano temat grupy krwi w DO, co wydaje sie sluszniejsze niz jakies indywidualne grawery na zegarkach, bizuterii czy inne dokumenty/karty je potwierdzajace.

  Polecam tez do auta: https://kartyratownicze.pl/

  Transplantologia = handel organami = baza dkms ? hmmm

 2. Foxi 24.11.2021 19:35

  Jest jeszcze jeden powód. Rodzi sie coraz więcej wolnych ludzi tz dzieci nigdzie nie zarejestrowanych. Bez numerków obozowych typu pesel. Takie dzieci nie należą do systemu niewolniczego bo ich istnienie nie jest odnotowane na korporacyjnych giełdach niewolniczych. Nikt takich dzieci nie wezwie np na przymusowe szczepienia, przymusowy udział w wojnie itp. bo formalnie one nie istnieją. Widocznie jest już to dość znaczne zjawisko skoro wzbudziło niepokój w pasożytniczej nakładce.

  Zatemperowani inaczej, kończą rozkradanie Polski, jeszcze im zostało wsteczne opodatkowanie grobów, mieszkań, likwidacja elektrowni i sieci wodociągowej, więc nadchodzi pora całopalenia.

 3. Stanlley 24.11.2021 20:35

  Ooooo wspaniały progress! A co na to Feministki?!

  Oooo i czekam na pierwsze wyroki więzień za poronienie! Oraz oczywiście na feministki… bo oczekuje że tłumnie wylegną na ulicę?

 4. PeWueN 27.11.2021 01:26

  ” Prócz obowiązku rejestrowania ciąży, dodaje się również obowiązek umieszczania w systemie danych takich jak grupa krwi, obecność implantów w ciele oraz alergii pacjenta. W uzasadnieniu czytamy, iż zebranie tych danych posiada „walor identyfikacyjny””.
  Szczerze mówiąc bardziej niepokoi mnie obecność implantów jako walor id. A was?
  Jeżeli chodzi zaś o grupy krwi to temat jest bardzo szeroki i nie mniej ciekawy.
  Nie od dziś wadomym jest, iż różne grupy krwi, zwłaszcza o odmiennych polaryzacjach, często powodują konflikty zdrowotne płodu. Jest to tylko ułamek wiedzy o krwi i antygenach z nią związanych. Jednymi z wiodących na polu badań krwi i tych powiązań są naukowcy japońscy co doprowadziło na przykład do rozdziału pracowników w wybranych zakładach pracy na konkretne, nie kolidujące ze sobą grupy krwi, co powoduje zmniejszoną liczbę zachorowań czyli zwiększenie wydajności pracy. Polecam posłuchać trochę pana Emila, według mnie jednego z najlepszych fachowców w tej dziedzinie w naszym i nie tylko kraju: https://www.youtube.com/watch?v=hy5MHiiDn6s&list=PLGgWscG7Afk3gW2cd-DbDNO88wDnI1vBJ&ab_channel=tagentv

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.