Powstanie nowe województwo?

Opublikowano: 23.07.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 741

Media informują, powołując się na nieoficjalne ustalenia, że powraca temat podzielenia województwa mazowieckiego. Prawo i Sprawiedliwość bardzo śpieszy się z zapowiadanym już wcześniej wyodrębnieniem stolicy i jej przyległości z województwa mazowieckiego.

Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna”, jesienią Polaków mogą czekać kolejne wybory. Według gazety projekt ustawy w sprawie wyodrębnienia stolicy z województwa mazowieckiego ma trafić do Sejmu jeszcze w tym miesiącu. Przyjęcie takiego rozwiązania miałoby doprowadzić do przeprowadzenia wyborów na terenie dwóch nowych województw.

Musimy to przeprowadzić jeszcze w tym roku, bo idzie nowy budżet unijny, w ramach którego musimy zgłosić nie 16, ale 17 województw i ich regionalne programy operacyjne na lata 2021-2027 – powiedział dziennikowi „DGP” polityk PiS.

Gazeta podaje, że projekt ustawy w tej sprawie jest niemal gotowy i do końca lipca trafi do Sejmu. Jak wyjaśnia rozmówca „DGP”, Sejm zająłby się jego poprawkami na początku września tak, by w listopadzie mogły się odbyć wybory.

Nowe województwo miałoby objąć obecną Warszawę plus przylegające do niej powiaty, czyli tzw. obwarzanek. Przypomnijmy, utworzenie województwa warszawskiego prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiadał jeszcze w 2019 roku, podczas parlamentarnej kampanii wyborczej.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kopydlok
Użytkownik
kopydlok

Wszystko dla doraźnych interesów politycznych.

Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Im mniejszy obszar tym lepsza kontrola, pokazuja to male panstwa ktore zarzadzaja efektywniej srodkami, to samo z wojewodztwami olbrzymie obszary gdzie 80% fuduszy idzie w centrum.