Powstanie nowa partia narodowców

Opublikowano: 17.11.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2153

Zakłada ją Marek Jakubiak, który niedawno rozwiódł się z ugrupowaniem Pawła Kukiza. „Kocham to środowisko” – twierdzi poseł. Jakubiak to w tej chwili najbogatszy z posłów RP. Jego majątek opiewa na 63 miliony złotych.

Prawicowy polityk jest między innymi właścicielem browarów Ciechan, Bojanowo i Lwówek. W Darłowie i Biskupcu buduje dwa nowe browary. Natomiast browar Tenczynek, kupiony w 2014 od syndyka, sprzedał z korzyścią spółce Manufaktura Piwa, Wódki i Wina — w jej radzie nadzorczej zasiada Emil Palikot, a prokurentem jest były szef Twojego Ruchu. Jakubiak obraca więc wielkimi pieniędzmi.

Stwierdził, że przeznaczy je na wzmacnianie prawego skrzydła polskiej polityki: na sercu lezy mu los polskich narodowców, którzy jego zdaniem powinni mieć własną partię. Przypomnijmy: Paweł Kukiz wprowadził ich reprezentację do Sejmu (między innymi Roberta Winnickiego), szybko jednak się skonfliktowali. Dziś Winnicki zasiada w sejmowych ławach jako niezrzeszony.

“Kocham to środowisko. Powstaje Federacja dla Rzeczypospolitej po to, by do przyszłego parlamentu zbudować jedną listę i zbudować potęgę” — zapowiedział Jakubiak. “Budowano gębę taką brzydką narodowcom. Myślę, że przez te lata, które pracuję już w parlamencie pokazałem twarz narodowca trochę inną i powiem szczerze, że coraz większe zainteresowanie jest tym projektem. Bardzo mnie to cieszy. To czas na jednoczenie się. To jest ten moment właśnie. Jestem na tyle rozpoznawalny, żeby móc ten projekt na początku poprowadzić. W przyszłym tygodniu będziemy już co nieco pokazywać.”

Jakubiak ma na koncie wiele kontrowersyjnych wypowiedzi ocierających się o nacjonalizm. Na przykład ocenił, że uchodźcy z krajów arabskich nie nadają się do warzenia piwa, ponieważ w ogóle nie nadają się do wykonywania bardziej skomplikowanych prac (Jakubiak ma teorię, że im dalej na południe i bliżej równika, tam ludziom nie chce się ciężko pracować ani rozwijać). Muzułmanie z kolei modlą się 5 razy dziennie, zatem nie mają czasu pracować. Na temat Żydów i Rosjan podczas II wojny światowej również wygłosił wykład: „17 września 1939 r. napadł na nas odwieczny wróg wschodni — sowiecka Rosja, a Żydzi witali ich kwiatami. Pytam, gdzie byli Żydzi kiedy 500 tys. Polaków w ciągu roku wymordowano na ich oczach? 2 miliony Polaków wsadzono do wagonów śmierci i wywieziono na Syberię. Czy jest choć jeden Polak uratowany przez Żydów? A to oni stanowili władzę na tamtych terenach”.

Z kolei na temat ubiegłorocznego Marszu Niepodległości, który według zachodnich mediów był marszem nazistów, miał do powiedzenia takie rzeczy: „Tysiące ludzi tego nie widziało, w tym i ja. Ja widziałem kombatantów i ludzi na wózkach”. Wreszcie stwierdził, że w zasadzie… narodowcem jest każdy z nas. „Narodowcem jest ten, kto płaci tu podatki, wychowuje dzieci w kulturze polskiej, w chrześcijańskich warunkach. Większość Polaków to narodowcy, tylko o tym nie wiedzą”. Ale największym hitem okazał się jego pomysł, by na święto Wojska Polskiego 15 sierpnia prezydentowi towarzyszyły reprezentacyjne oddziały husarii… na quadach.

Wstępne zainteresowanie partią Jakubiaka wyraziły już środowiska narodowe, m.in. Krzysztof Bosak z Młodzieżą Wszechpolską, Robert Winnicki i Ruch Narodowy, a także Adam Andruszkiewicz, poseł od Kukiza, również kojarzony z prawicą z Podlasia.

Nadchodzi husaria! W dodatku ma realną szansę wejść do Sejmu i zająć polityczną niszę po prawej stronie od PiS.

Autorstwo: Tomasz Dudek
Zdjęcie: Adrian Grycuk (CC BY-SA 3.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 5 , średnia ocena wartości wpisu: 5,00 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. Szwęda 17.11.2018 14:35

  Do boju Ułani!!!

 2. Aida 17.11.2018 16:01

  No tak, Pis przegra wybory, PO to samo, musi powstać kilka małych partyjek, żeby podzielić głosy, czyli jak zwykle. Pytanie kogo wylansują I jaka partia wygra wybory.

  Petru również tworzy nową partię.

 3. Cosmo 17.11.2018 17:45

  Kolejny koń trojański.

 4. agama 17.11.2018 19:17

  nie przebiera w słowach, ale ma rację

 5. tojazenn 18.11.2018 01:34

  Ten gosc ma klase i dobre pomysly!

 6. robi1906 18.11.2018 10:40

  jackcaleib, wstawił filmik obnażający tego całego Jakubiaka, to jest przegrywka z jego nieistniejącego kanału,
  https://www.youtube.com/watch?v=uwNSJGH14BI

  Moim zdaniem, Jakubiak to kolejny mappet.

 7. Szwęda 18.11.2018 12:13

  Posłuchajcie Tomasza Grygucia – te wszystkie zabiegi mogą nie mieć żadnego sensu. Czy to będzie popis, psl, sld czy partie narodowe to wszystko jedno. Prawdziwa siła mogąca zmienić władzę i odzyskać Polskę musiałaby iść od samego dołu i nie być ani lewicowa ani prawicowa, tylko niepodległościowa!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.