Powstają nowe urządzenia zdolne czytać ludzkie myśli

Opublikowano: 29.06.2022 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1204

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology (MIT) opracowali zestaw słuchawkowy o nazwie AlterEgo, który jest w stanie rozpoznawać myśli swojego użytkownika. Wystarczy powtarzać w głowie dane polecenie, a urządzenie je wykona.

Gadżet ma futurystyczny wygląd, mimo prostej konstrukcji i plastikowego wykonania. Wyposażono go jednak w elektrody rejestrujące sygnały nerwowo-mięśniowe. Dzięki temu urządzenie jest w stanie wychwytywać polecenia, które nie są możliwe do usłyszenia przez kogokolwiek innego.

Dodatkowo użytkownik AlterEgo może liczyć także na odpowiedź. Zestaw słuchawkowy przekazuje informacje bezpośrednio do ucha osoby go noszącej. Do tej pory to wyjątkowe urządzenie zostało przetestowane przez 10 ochotników, którzy już po kilkuminutowej regulacji osiągali 92 % dokładność przekazu swoich myśli.

AlterEgo jest nadal w fazie rozwoju, póki co rozpoznaje liczby od 0 do 9 i około 100 słów. Jednak zaprogramowanie kolejnych pojęć to tylko kwestia czasu. Twórcy nagrali film demonstrujący działanie ich projektu i jego przykładowe zastosowania.

Źródło: InneMedium.pl

7

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Murphy 29.06.2022 13:52

    W przyszłości pewnie będzie to wysyłać myśli do “wielkiego brata”. Czyli za jakiś czas “myślo-zbrodnia” będzie jak najbardziej realna.

  2. bboyprezes 29.06.2022 22:04

    My tu się baliśmy czipsów pod skórą ze śledzeniem, a tu taki bajer będą chcieli wcisnąć pod skórę.
    To pewnie za jakieś 10-30 lat…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.