Powrót tajemniczej choroby mózgowej dyplomatów USA

Opublikowano: 19.07.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1420

Nagłe zasłabnięcia i bóle głowy – „hawańska” choroba dyplomatów USA wróciła w Wiedniu. Amerykański rząd właśnie rozpoczął śledztwo w sprawie serii wypadków sanitarnych w swej wiedeńskiej ambasadzie, bardzo podobnych do tych z lat 2016-2017, do których miało dochodzić w ambasadzie na Kubie. Podejrzewano wówczas, że Kubańczycy dokonują niewidzialnych i niesłyszalnych „ataków dźwiękowych” za pomocą pulsujących mikrofal, które powodują „mgłę mózgową” wysłanników Waszyngtonu.

Według doniesień BBC, „mgła mózgowa” miała opanować ponad dwudziestu amerykańskich pracowników ambasady w Wiedniu, a zjawisko zaczęło się w styczniu, wraz z objęciem władzy w Waszyngtonie przez Joe Bidena. Od tej pory amerykańscy dyplomaci w Wiedniu „głupieją” i źle wykonują swoje obowiązki, tak samo jak kiedyś w Hawanie. Władze kubańskie zdecydowanie zaprzeczyły wtedy jakimkolwiek „atakom dźwiękowym”, ale obustronne stosunki mocno się pogorszyły. Amerykanie nie oskarżają tym razem rządu austriackiego.

Austriackie ministerstwo spraw zagranicznych zapewniło, że „pracuje wspólnie z władzami amerykańskimi”, by wyjaśnić tajemniczą aferę, gdyż jest „zakłopotane” trudnościami mózgowymi Amerykanów z ambasady w Wiedniu. Stolica Austrii, ze względu na mieszczące się tam instytucje międzynarodowe jest nazywana „miastem szpiegów”, ale którzy mieliby chęć zaszkodzenia Ameryce? Od kilku miesięcy w Wiedniu odbywają się (zawieszone teraz do sierpnia) negocjacje w ramach Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej na temat układu atomowego z Iranem.

Interesuje się nimi wiele państw, zarówno tych, które chciałyby wznowienia układu zerwanego przez prezydenta Trumpa na prośbę izraelską, jak i tych, które są ciągle mu przeciwne. „New Yorker”, który pierwszy ujawnił powrót „choroby hawańskiej” w Wiedniu twierdzi, że trudno na razie wysuwać konkretne oskarżenia. Wcześniej, czy później one padną, gdyż musi znaleźć się jakieś wyjaśnienie „głupienia” amerykańskich dyplomatów.

Autorstwo: Jerzy Szygiel
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 4,60 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
gajowy
Użytkownik
gajowy

Niewidzialne i Niesłyszalne „ataki dźwiękowe” za pomocą pulsujących mikrofal. Nie można napisać prościej – 4G/5G.

dobra rada
Użytkownik
dobra rada

Oj tam. Zaczęli chlać metanol, to i są skutki. Pytanie jak weszli w jego posiadanie.