Powrót stoczni?

Opublikowano: 17.07.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 299

Sejm przyjął ustawę, która stworzy warunki do dynamicznego rozwoju przemysłu stoczniowego. Według szacunków rządu, powstanie dzięki temu około 3 tys. nowych miejsc pracy. Stocznie otrzymają zwolnienie z podatku VAT, będą mogły wybrać dogodniejszą dla siebie formę opodatkowania dochodów i wejść do specjalnych stref ekonomicznych.

Dzięki stworzeniu warunków do budowy statków w zakładach stoczniowych, możliwy będzie rozwój przedsiębiorstw z sektora hutniczego, maszynowego i elektrotechnicznego na terenie całego kraju. „Przemysł stoczniowy, dzięki przygotowanej ustawie, stanie się jednym z zasadniczych elementów odbudowy przemysłu w Polsce” – zapowiadał Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Przyjęta ustawa zakłada stosowanie zerowej stawki VAT na produkcję, import, części i wyposażenie dla jak najszerszego katalogu jednostek pływających. Rozszerzenie preferencji podatkowej dotyczyć będzie takich statków, jak np. holowniki i lodołamacze pełnomorskie. Przewidziano też zwiększenie katalogu nowych statków objętych zerową stawką VAT.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. emigrant001 17.07.2016 11:49

  Zamówienia sprawimy kolejną “ustawą”. Jakość zapewnimy odpowiednimi “ustawami” a na koniec “ustawimy” przetarg. Ciekawe jak to się stanie gdy nie udało się wprowadzić 0%VAT na ubranka dziecięce (demografia) a na statki będzie bez problemu.

 2. pablitto 17.07.2016 15:48

  hmm, mnie nieco “ubawiło” wprowadzenie dla stoczni bodaj 1% podatku CIT – a raczej, jak to się ma do odprowadzania pod. CIT przez globalne korpo w Polsce – http://wolnemedia.net/obrazki/podatki-supermarkety-2011.jpg [obrazek z 2011 z WM] – wygląda to cokolwiek ironicznie w porównaniu – globalne korpo i tak płacą coś koło 0-1%.

  Tymczasem, wg. “zasady Pareto” ściga się zwykłych obywateli za jakieś podatki dochodowe etc. [ok >80% urzędasów skarbowych ściga nas za te podatki, które stanowią <20% wpływu do budżetu].

  Myslę, że gdyby tak w główno-pralko-mózgowych mediach ktoś pokazał "jak chłop krowie na rowie" tym owcom w jakiejś "atrakcyjnej formie" kto i jak płaci characze + trochę geopolityki dla opornych 😉 może ludożerka choć trochę zaczęłaby myśleć o tym świecie, poza myśleniem o czubku własnego nosa i sztucznych "przyjemnościach" lub zdalnie sterowanych pragnieniach.

  Anarchia pany!

  PS. a kiedy np. do k… nędzy w tym kraju każdy będzie mógł w końcu produkować -przynajmniej bez przeszkadzania i sztucznej biurokracji – własną energię?

 3. emigrant001 17.07.2016 22:42

  @pablitto Wygląda na to, że myślenie w polsce to rzadkość.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.