Powraca produkcja rosyjskich Moskwiczów

Opublikowano: 02.12.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2465

W wyniku podjętego przez zachodnie państwa samobójczego kroku, poprzez nałożenie sankcji na Rosję i odcięcie swoich gospodarek od źródeł surowców i rynków zbytu, Rosja zmuszona została do uniezależnienia się i w szybkim tempie rozwija swoją produkcję.

Producent samochodów Kamaz, posiadający 10 fabryk ulokowanych również poza Rosją (Indie, Wietnam i Kazachstan), właśnie wprowadził na rynek nowy model samochodu – Moskwicz 3. Samochód ten powstaje w dawnych zakładach Renault, który, jak wszyscy zachodni producenci, w geście politycznym i z wielką stratą gospodarczą opuścił Rosję.

Zakłady Renault, przemianowane na Moskiewskie Zakłady Samochodowe Moskwicz montują już nowe samochody i do końca roku ma ich powstawać 600 sztuk, w tym 200 z napędem elektrycznym. Sprzedaż ma rozpocząć się w grudniu br., a w przyszłym, 2023 roku, produkcja ma sięgnąć „co najmniej” 50 tysięcy sztuk, a rok później podwoić się.

Specjaliści oceniający nowego Moskwicza wskazują, że powstał on we współpracy z Chinami i wygląda na zmodyfikowanego chińskiego JAC, model JS4. Początek produkcji tego modelu w Rosji ma polegać na częściach dostarczonych przez chińskiego producenta, lecz firma Kamaz zapewnia, iż od 2024 roku samochód będzie składany „z całkowicie krajowych elementów”.

Źródło: Bibula.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.