Powoli zaczyna powstawać Międzymorze

Opublikowano: 30.01.2016 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 681

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy świadkami powstawania nowego tworu politycznego w Europie zdominowanej dotychczas przez wszechwładzę podporządkowanej Niemcom Unii Europejskiej. Jego zaczyn okazuje się stanowi tak zwana grupa wyszehradzka, inaczej V4 składająca się z Węgier, Słowacji, Czech i Polski. Wygląda na to, że jest na to zapotrzebowanie w Europie, aby powstała postulowana jeszcze przez marszałka Józefa Piłsudskiego, idea Międzymorza.

Jeszcze kilka miesięcy temu grupa wyszehradzka istniała tylko teoretycznie. Dobitnie udowodniło to głosowanie za przyjmowaniem tak zwanych islamskich uchodźców, które okazało się pretekstem do zdradzenia sojuszników z Europy Wschodniej przez pozostającą pod wpływem władzy z Berlina poprzednią partię rządzącą.

Widać coraz wyraźniej, że koncept tworzenia silnej konfederacji państw będących w awangardzie do lewackiej Europy wzbudza panikę niektórych kół politycznych europejskiego lewactwa. To dlatego właśnie widać coraz bardziej zajadłe ataki na Polskę. Strach jest tym silniejszy, że kraje dawnych demoludów integrują się i ich przywódcy publicznie wyrażają słowa poparcia dla ewentualnego polskiego przywództwa w tej części Europy.

Inicjatywa zjednoczenia narodów słowiańskich przeciwko islamskiej inwazji na Europę długo wydawała się jako mrzonka i nadal tak to wygląda, ale przynajmniej pojawił się jakiś zarys takiej inicjatywy, a rozpaczliwe próby jej zdyskredytowania przez siły wrogie Polsce, wskazują na to, że jest to właściwy kierunek.

O dziwo wokół inicjatywy stworzenia Intermarium (inna nazwa Międzymorza) nie robi szczególnego szumu Rosja. Wygląd to wręcz na zachęcanie do tego. Można tylko podejrzewać, że dzieje się tak dlatego, że Federacja Rosyjska od dawna już obrała kurs na osłabianie Unii Europejskiej i to doskonała okazja ku temu. Co więcej zauważa się pewne symptomy odwilży w stosunkach polsko-rosyjskich. Nadal granicę postępu wyznacza ropiejący wrzód zwany “wrakiem smoleńskim”, ale przynajmniej Rosjanie chcą teraz rozmawiać, bo istnienie poprzedniej ekipy zupełni ignorowali.

Czas pokaże, co wyjdzie z próby uzyskania przywództwa w Europie Wschodniej przez Polskę się powiedzie, ale władze w Czechach, na Węgrzech a nawet w Chorwacji wzywają Polskę aby stanęła na czele oporu wobec islamizacji i wszystkiego czym niektórzy wierzyli, że Unia Europejska nie jest. Z pewnością to dziejowa szansa dla Polski, ale siły temu niechętne są potężne. Poza tym czy jest w ogóle w Polsce ktoś zdolny do tego, aby zrealizować tak śmiałe przedsięwzięcie?

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. george 30.01.2016 10:05

  O jakieś 20 lat za późno ale lepiej późno niż wcale 🙂

 2. agama 30.01.2016 10:08

  przydałaby się taka mała słowiańska unia, niezależna od zepsutego, destrukcyjnego dla całego świata zachodu, na pochybel srorosom i innym antyrozwojowym psycholom

 3. kufel10 30.01.2016 10:15

  W radiu o tym nic nie słyszałem, tv nie oglądam, pierwszy raz na WM o tym czytam. Czy to “niewygodne” ?

 4. Wadera 30.01.2016 10:20

  Tak 🙂

 5. argos1 30.01.2016 10:41

  @kufel10
  I to jak…

 6. Aaron Schwartzkopf 30.01.2016 16:08

  Osobiście jestem pesymistą odnośnie udziału Polski w tym przedsięwzieciu. Brak jest w Polsce silnych niezależnych elit. To guano, które ukształtowało się w ostatnim ćwierćwieczu jest na wskroś i bez wyjątku skorumpowane i zaprzedane zachodowi niezależnie od prezentowanej na zewnątrz barwy politycznej i nie jest zdolne do prowadzenia niezależnej polityki w żadnej dziedzinie.

 7. Piechota 31.01.2016 09:20

  Zachód i Wschód zdaje się już nigdy nie zejdzie z raz obranego w końcu 18 wieku, prorozbiorowego kierunku względem Rzeczpospolitej. I anty Polacy (o wiele gorsi od komunistów!!!), którzy są w rządzie od ćwierćwiecza trzepią kasę na współpracy z tymi siłami. Czy kiedykolwiek jeszcze Rzeczpospolita wywalczy swoją niepodległość? Na razie po prostu nikt o nią nie walczy!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.