Powódź w Indiach

Opublikowano: 24.06.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1

Jak poinformował kanał telewizyjny “Al Jazeera” liczba ofiar powodzi i osunięć ziemi w północnych Indiach może osiągnąć nawet sześć i pół tysiąca. Wcześniej lokalne media podawały wielkości mniejsze sześciokrotnie. Katastrofalna powódź doskwiera szczególnie w stanie Uttarakhand.

Akcja ratunkowa jest skomplikowana z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych i mgły. Na zalanych terenach ewakuowano dziesiątki tysięcy ludzi, ale jeszcze około pięćdziesiąt tysięcy nadal pozostaje w dotkniętych obszarach, a władze obawiają się, że liczba ofiar może drastycznie wzrosnąć. Na północy, ciągłe opady deszczu od 14 do 17 czerwca doprowadziły do przepełnienia głównych rzek.

Indyjska armia prowadzi największą w swojej historii akcję ratunkową, w której zaangażowanych jest ponad osiem tysięcy żołnierzy i trzy tysiące funkcjonariuszy straży granicznej, w tym a około 55 helikopterów.

Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
egzopolityka
Użytkownik

Słyszałem że pod koniec czerwca ma nastąpić Global Coastal Event co łączy się z licznymi dużymi powodziami w wielu krajach.